Litva - Doprava

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Letecká
V Kanuase, Palange a v Siauliai sa nachádzajú domáce letiská. Zatiaľ je však málo letov.

Železničná
Dobrá železničná sieť je medzi Vilnius a Kaunasom, Klaipedom a Siauliai. Medzi Baltským pobrežím a Vilniusom premávajú osobné vlaky (aj so spacími vozňami) dvakrát denne. Napriek tomu vlak nestojí v Palanga, významných kúpeľoch na pobreží Baltského mora. Pasažieri, ktorí sa chcú dostať do mesta, obvykle vystúpia na stanici v Kretinga alebo v Klapeida a do Palanga sa dostanú autobusom. Aj pasažieri do Neringa (Nida, Juodkrante) sa môžu do Klapeida dopraviť vlakom a odtiaľ autobusom. Medzimestské vlaky idú do Ignalina, ktorý spája Vilnius s obľúbenými oblasťami Národného parku. Do starovekého hradu Trakai sa dostanete medzimestským vlakom, chodiacim až do Trakai. Pre podrobnejšie informácie kontaktujte odchodné oddelenie v Litovskej turistickej informačnej kancelárii - Lithuanian State Tourist Board (pozri kontakty).

Cestná
V Litve je vybudovaná pomerne dobrá cestná sieť. Moderné štvorprúdové diaľnice spájajú Vilnius s Kaunasom, Klaipedou a Panevezysom. Autobusy premávajú častejšie a sú rýchlejšie než vnútroštátne vlaky. Spájajú skoro každé mesto a dedinu. Požičiavanie áut: Avis, Hertz a Europcar (s vodičom aj bez).

Dopravné predpisy
Bezpečnostné pásy MUSIA byť zapnuté. Maximálna povolená rýchlosť v mestách je 50 km/h, na diaľnici 110 km/h a na ostatných cestách 90 km/h. Jazdí sa v pravo.

Doklady
Vo väčšine Európskych štátov, ktoré sú členmi EÚ sú vydávané ružové vodičské preukazy, ktoré platia aj tu. Inak musíte mať pri sebe vodičský preukaz z vašej krajiny s fotografiou a licenčným číslo.

Mestská
Mestskú hromadnú dopravu zabezpečujú autobusy a trolejbusy, ktoré obyčajne premávajú od 06:00 do 01:00. Cestové lístky dostanete v novinových stánkoch pri zastávkach alebo priamo u vodiča. Mikrobusy nie sú tak preplnené, ale drahšie.

Taxi
Tie s rozsvieteným nápisom Taksi sa dajú zastaviť priamo na ulici, na taxi-parkoviskách alebo objednať telefonicky.

Súvisiace linky

Route Planer - interaktívny plánovač automobilovej trasy (en)

Vlak medzinárodný -

Bus medzinárodný -

Vlakové spojenia do/z a v krajine. - Pre informácie o medzinárodno...

Prague Airport Transfers PRG - zajistujeme osobni prepravu osob z / n...