Kapské mesto - Nakupovanie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

V Kapskom meste je značne široký výber obchodov, v ktorých miestni obyvatelia trávia väčšinu voľného času. Obchody sú amerického typu, pričom obchodné reťazce vytlačili ťažisko nákupov z centra do predmestských častí.

Medzi najobľúbenejšie hypermarkety sa radia: Victoria Wharf situovaný na nábreží V&A Waterfront, Cavendish Square v Claremonte, Tyger Valley v severnom predmestí a Canal Walk v Century City.

V metropole sa vyskytuje mnoho malých obchodov, v ktorých sa dá výhodne nakúpiť. Vo všeobecnosti sú hypermarkety otvorené Po-So 09:00-21:00 a v Ne 10:00-16:00, v mestskom centre sú obchody otvorené Po – Pia 08:30-17:00 a v So 08:30-13:00. Obchody, ktoré vlastnia moslimovia, sú zatvorené v Pia 12:00-13:00.

Skončením apartheidu sa Kapské mesto stalo Mekkou obchodu celej Afriky a je možné zakúpiť tu umelecké predmety zo všetkých kútov čierneho kontinentu.

Greenmarket Square, Shortmarket Street, nachádza sa v mestskom centre, trhovisko je otvorené Po-So. V ponuke sú elektronika a elektrické spotrebiče, africké umenie, bižutéria, knihy, odevy a starožitníctvo.

Väčšina ulíc smerujúcich od Greenmarket Square je plná pouličných obchodníkov.

Návšteva Pan African Market, 76 Long Street, je veľkým, turistickým zážitkom, otvorený je Po-So, predávajú sa tu masky rôznych kmeňov, sošky, zatiaľ čo spracovatelia koží, holiči, učitelia hry na djembe bubnoch a africký krajčíri predvádzajú svoje umenie na trhovisku.

Waterfront Craft Market situovaný na Blue Shed (nábrežie V&A Waterfront), vedľa Two Oceans Aquarium, je zameraný na predaj umeleckých diel, odevov, remeselných výrobkov a tradičných kapských suvenírov. Otvorený je denne.

Green Point Fleamarket (blší trh) je rozložený pred Green Point Stadium, ulica Somerset, koná sa každú Ne a cez prázdniny, je najväčším trhom svojho druhu v južnej hemisfére. V početných stánkoch sa predáva všetko od afrického umenia cez starožitností až po produkty medzinárodných značiek.

Streetwires, 77/79 Shortmarket Street, nájdete tu typické suveníry Kapského mesta ako drôtené sošky, Rooibos tea, africké gumené sandále a vína.

Montebello Design Centre, 31 Newlands Avenue, je zameraný na predaj etnických remeselných výrobkov.

African Image, Shop 6228 Table Bay Mall, V&A Waterfront, sa špecializuje na autentické africké umenie a predaj artefaktov, ktoré sú snom každého zberateľa.

Pre milovníkov starožitníctva odporúčame obchody na ulici Church Street a časti ulice Long Street.

Yin, 224a Long Street, butik sa zameriava na predaj módnych šiat.

African Music Store, 90 Long Street, predáva sa tu rozsiahla kolekcia africkej hudby.

V Kapskom meste je DPH 14% na všetky výrobky, o jej vrátenie je možné požiadať pri odchode z krajiny. Tovar musí byť však exportovaný do 90 dní od dátumu kúpenia.

VAT Refund Office sa nachádza v kapskom turistickom centre, prvý level, Clock Tower Centre, nábrežie V&A Waterfront, turistom poskytne viac informácií pri vybavovaní potrebných formalít.