Kapské mesto - Výlety/okolie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Pešie výlety

Pretože mestské centrum je kompaktné, turisti ho pohodlne spoznajú peši. Wanderlust, poskytuje tri druhy peších výletov po meste - „Cape Town on Foot“.

Full City Walking Tour trvá dve a pol hodiny a zaháňa prehliadku hlavných pamätihodností v mestskom centre; odchod je pred turistickým informačným centrom Po – Pia o 11:00.

Jednohodinové výlety sú zamerané na najväčšie mestské atrakcie, odchod je taktiež pred turistickým úradom o 09:30 v Po, Str, Pia.

Bo-Kaap Experience tour trvá jednu hodinu, odchod je pred múzeom Bo-Kaap, 71 Wale Street, o 09:30 v Ut a Štvr.

Autobusové výlety

Hylton Ross prevádzkuje výlety k hlavným pamätihodnostiam Kapského mesta. Dvojhodinový výlet obsahuje zastávky pri V&A Waterfront, Sea Point, District Six (Zonnebloem) a Camps Bay. Odchod je denne pred turistickým centrom 09:30-19:10 (v lete), 09:30-17:10 (v zime).

Lístky si zakúpite priamo v autobuse alebo v turistickom informačnom centre. Spoločnosť organizuje i poldenné výlety k Stolovej hore (lanovka nie je zahrnutá v cene) a taktiež výlety loďou po nábreží V&A Waterfront, odchod je denne 07:45-12:30.

Grassroute Tours poskytuje poldenné zájazdy k štvrti Six (Zonnebloem) a k lodenici s možnosťou voľby plavby k ostrovu Robben. Miesto odchodu je možné dohodnúť individuálne.

Výlet na lodi

Waterfront Boat Company organizuje široký výber výletov s odchodom na nábreží V&A Waterfront Quay Five, ktoré zahŕňajú polhodinové okružné plavby i celodenné výlety s lovením rýb.

Pozorovanie veľrýb je možné v období jún – november; výlety trvajú tri – štyri hodiny.

Waterfront Information Office poskytuje informácie o výletoch organizovaných z nábrežia V&A Waterfront.

Drumbeat Charters usporadúva výlety na ostrov Duiker, na ktorom sa nachádzajú tulene.

Výlety loďou k Robben Island štartujú z nábrežia Victoria & Alfred, ďalšie výlety začínajú z mestečka Simon''s Town (hlavná námorná základňa JAR) situovanom v zálive False Bay a smerujú k ostrovu Tuleňov.

Zo zálivu Hout Bay, v ktorom sa nachádza rybárska osada na atlantickom pobreží Kapského polostrova, zmerujú exkurzie k ostrovu Duiker s kolóniou 6 000 tuleňov v období rodenia mláďat a 1 500 mimo sezóny.

Veľmi populárne sú plavby okolo Cape Point.

Výlety na bicykloch

Daytrippers organizuje výlety Cape Point Tour, ktoré vedú okolo atlantického pobrežia k zálivu Hout Bay a Chapman’s Peak k rezervácii Mysu dobrej nádeje.

Ďalšie výlety smerujú k viniciam, k okolitým pohoriam a k pobrežným miestam, odkiaľ je možné pozorovať veľryby (júl- nov).