• Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Šport a aktivity

Na ostrovoch sa nachádza počet scénických bodov, ktoré sú dostupné len pešo, čo znamená, že sú tu obľúbené turistika tak, ako aj cyklistika /sú najlepšími spôsobmi, ako preskúmať ostrovy/.

Na ostrovoch sa nachádza počet scénických bodov, ktoré sú dostupné len pešo, čo znamená, že sú tu obľúbené turistika tak, ako aj cyklistika /sú najlepšími spôsobmi, ako preskúmať ostrovy/.

Vodné športy
Najväčšie hotely majú svoje vlastné bazény a kúpanie je bezpečné i všade okolo ostrovov v mori. Malta ponúka dobré podmienky na potápanie sa. Teplota vody nikdy neklesne pod 13 stupňov Celzia, dokonca ani v zime, čo umožňuje potápať sa počas celého roka. Výstroj na potápanie si môžete požičať v prijateľných cenách, čo je však zbytočné, ak si potápači donesú svoju výstroj.

Na ostrove malta sú najlepšie miesta na potápanie umiestnené okolo severnej časti, s veľa jaskyňami, preliačinami a dutinami, takými jako Qawra Point a Cirkewwa, ktoré sú zvláštnou atrakciou.  Na Malte, na mieste Wied Iz-Zurrieg sú dobré podmienky na potápanie sa v noci. Na ostrove Gozo, jeden z najokázalejších častí je Dwejra Point, ktorý rysuje 35 metrový /115 stôp/ dlhý tunel.

Na ostrove Comine, chladné  prúdy podporujú veľké množstvo sardiniek a boque na Iriega Point, St. Marija Caves ponúka zaujímavé potápanie sa do jaskýň.

Veslovanie je častým športom prevádzaným vo Veľkom prístave počas apríla a septembra. Valletta Yacht Club je na Couvre Port, Manoel Island, v Marsamxettskom prístave /dočasní členovia sú prijímaní/.

Windsurfing sa  stal veľmi populárnym a veľa hotelov poskytuje výstroj na tento šport.

Ďalšie sporty
Golf: nachádza sa tu 18-jamkový golfový kurt na Marsa Sports Club  ktorý ponúka tiež služby zahŕňajúc tenis, squash, kriket, pólo a jazdenie na koňoch. Bowlingové centrum je v St. George´s Bay, St Julian´s. Pre viac dobrodružstva si môžete vyskúšať SKYDIVING.

Športy pre divákov
Počas leta národná vodnopoliarska súťaž prebieha. Zápasy sa hrajú na národnej plavárni, Marsascala. Letná liga sa koná v rôznych vodnopoliarkych kluboch.  

Na Marsa National môžete obdivovať jazdenie na koňoch od konca októbra do polovičky mája počas nedeľného popoludnia..

Populárnym športom na Malte je aj strieľanie na hlinené holuby, súťaže sa konajú v nedeľné rána.

Futbalové zápasy sa hrajú na Ta´Qali a Marsa štadióne od septembra do júna.


Autor/zdroj: Redakcia
Text bol naposledy zmenený dňa: 21.01.2003