Malta - Praktické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Peniaze
Mena
Euro €

Kreditné karty
MasterCard, American Express, Diners Club a Visa sú akceptované. Vaša kreditná karta spoločnosti môže byť zadržaná pre kontrolu detailov obchodnej prijateľnosti a pre kontrolu služieb, ktoré môžete využívať.

Cestovné šeky
Môžu byť vymenené v normálnej autorizovanej inštitúcii.

Úradné hodiny v bankách
0830 - 1230 A 1430 - 1600 OD PONDELKA DO ŠTVRTKU, 0830 - 1130 V PIATOK A SOBOTU.

Jedlo a pitie
Na Malte je veľmi dobrý výber reštaurácií a kaviarní od luxusnejších až po rýchle jedlá /hamburgery, vyprážaná ryba s hranolkami / zahrňujúc čínske reštaurácie, hostince s jedlami z rýb a hostince pri pobreží a bary. Mnoho podnikov ponúka obsluhu, ale veľa barov a kaviarní má pultový predaj.

Miestne jedlá zahŕňajú lampuki pie, bragoli a fenek /zajac uvarený na víne/. Bravčové a rybacie jedlá sú doporučované a zelenina chutí vynikajúco.

Najlepšie maltské ovocie sú pomaranče, grapfruity, tiež delikátne jahody, melóny, moruše, mandarínky, granátové jablká a figy.

Pitie
maltské pivo je vynikajúce, avšak môžete tu dostať i zahraničné pivá. Nenechajte si ujsť ani širokú ponuku dobrých a lacných maltských vín alebo zahraničných vín a alkoholu. Otváracie hodiny barov, reštaurácií a kaviarní sú obvykle od 0900 do 0100 a viac, avšak alkohol si môžete kúpiť len do 0100. Väčšina hotelových barov zaviera medzi 1300 a 1600 a znovu otvára po 1800.

Nočný život
Na ostrovoch je niekoľko diskoték. Ruleta, black jack a iné hazardné hry si môžete zahrať v Dragonara kasíne, St. Julian´s alebo v Oracle kasíne, Qawra. Manoelské divadlo je jedno z najstarších v Európe. Kiná premietajú hlavné anglické a americké filmy.

Nakupovanie
Špeciálne kúpy zahŕňajú maltské tkaniny, fúkané sklo, hrnčiarske výrobky, keramiku, bábiky, medené a mosadzné výrobky. Malta je známa tiež ručne robenými čipkami a striebornými a zlatými FILIGREE. Nakupovacie hodiny sú 0900-1300 a 1600-1900 od pondelka o soboty.

Šport a aktivity
Na ostrovoch sa nachádza počet scénických bodov, ktoré sú dostupné len pešo, čo znamená, že sú tu obľúbené turistika tak, ako aj cyklistika /sú najlepšími spôsobmi, ako preskúmať ostrovy/.

Súvisiace linky

Official Tourist Site - vhodné štartovacie miesto na získanie turi...

Yahoo + Lonely Planet - štandarizované údaje o krajine a tematizov...