Malta - Doprava

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Medzinárodná doprava
Letecká doprava
Maltské národné aerolínie sú Air Malta /KM/. Ostatné aerolínie na Malte zahŕňajú: Aeroflot, Austrian Airlines, Alitalia, CONDOR, Corsair, Egyptair, GB Airways, Gulf Air, Lufthansa, Swissair a Transavia.

Medzinárodné letisko
Malta International /MLA/ /Luga/ , Luqa, je 5km / 3 míle/ juchovýchodne od Valletty /čas cesty je 15 minút/. Autobusy pravidelne odchádzajú do a z Valletskej mestskej brány. Vo všetkých kútoch Malty je k dispozícií taxi služba vybavená taxametrom. Letisko ponúka služby, ktoré zahŕňajú bezcolné obchody, požičovňu áut, banku, zmenáreň /24 hod/, miesto na odloženie batožiny a reštauráciu s barom.

Lodná doprava
Hlavné prístavy sú Valleta, Marsaxlokka Mgarr/Gozo. Lodná doprava má linky do prístavu Catania na Sicílii, Pozzallo a Syracuse. Na týchto cestách premávajú parníky a catamarans /čas cesty je 1 hod a 30 minút/ a trajekty, prepravujúce autá /čas cesty je 3 hodiny/. Plavby sa robia tiež do Talianska /do Reggio Calabria, Geona a Livorno/ a trajekty do Tripoli /Libya/. V Catanii sú spoje s Tripoli a Benghazi.

Vnútroštátna doprava
Letecká doprava
Medzi Maltou a Gozom je počas celého roka k dispozícii helikoptérový servis. Je to rýchla alternatíva cestovného servisu, ktorá premáva osem-krát denne a zoberie desať pasažierov, let trvá do pätnástich minút.

Lodná doprava
Pasažierska loď premáva niekoľko krát denne medzi Cirkewwou na Mmalte a Mgarrom v Gozo, so spojením do Comina. Prestupový čas je okolo 30 minút. Plavby na Comino premávajú od polovičky marca do polovičky novembra. Pre ďalšie informácie kontaktujte Gozo Channel Company, Hay Wharf, Sa Maison na Malte.

Cestná doprava
Jazdí sa na ľavej strane vozovky. Rýchlostný limit je 64 km/hod /40 míľ/hod/ na diaľnici a 40km/hod /25míľ/hod/ v zastavaných oblastiach.

Autobus
Dobré miestne služby sú poskytované z Luqi, Valetty, Sa Maisonu a Victorie /Gozo/ do všetkých miest. Taxi: Môžete ich ľahko rozpoznať, pretože vodiči sú celí oblečení do bielej farby. Taxíky sú metrážované a ceny kontrolované vládou. Je najlepšie, keď budete súhlasiť s cenou pred odchodom.

Požičovňa áut
veľa společnosti prenajímajúcich autá ponúkajú autá, ktoré sami riadite. Obidve firmy Hertz a Avis majú svoju požičovňu aj na letisku. Poplatky na Maljte sú jedny z najlacnejších v Európe.
Vyžaduje sa platný medzinárodný vodičský preukaz.

Súvisiace linky

Route Planer - interaktívny plánovač automobilovej trasy (en)

Vlak medzinárodný -

Vlakové spojenia do/z a v krajine. - Pre informácie o medzinárodno...

Prague Airport Transfers PRG - zajistujeme osobni prepravu osob z / n...