Malta - Turistické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Maltské ostrovy, umiestnené takmer v strede Stredozemného mora, ponúkajú príťažlivosť jasných modrých vôd, nedotknutých zálivov a piesočných pláží, v mestách stredoveké pevnosti obkolesené stenami, krásne barokové kostoly a paláce, odrážajúce bohatú históriu ostrovov.

Gozo je sesterský ostrov a druhý najväčší ostrov krajiny. Krajina pozostáva z kopcov, na ktorých sú postavené byty, strmé údolia, drsné útesy a vily, ktoré sa nachádzajú medzi broskyňovými, citrónovými a olivovými hájmi. Na jar ostrov vzplanie kvetinovými HIBISCUS, oleandrami, MIMOSA a BOUGAINVILLAEA. Niektoré z miestnych remesiel /výšivky a pletené oblečenie/ sa predávajú z vchodov domov alebo na ulici.

Na ostrove najväčšom ostrove Malta je z pohľadu turistiky najvýznamnejším mestom VALLETTE. Mesto bolo postavené koncom 16. storočia rytiermi Sv. Jána ako nové hlavné mesto ostrova a čo je dôležitejšie, ako pevnosť veliaca impregnovanej pozície cez ostrovy. Mesto sa vyvíjalo okolo terajšej ulice Republic Street, Old Bakery Street a Merchants Street, neskôr obsahovalo niektoré najkrajšie ukážky maltskej štýlovej barokovej architektúry na ostrovoch.


Pozri turistické informácie aj pre nasledovné lokality


Súvisiace linky

Official Tourist Site - vhodné štartovacie miesto na získanie turi...

Yahoo + Lonely Planet - štandarizované údaje o krajine a tematizov...