Vrátna dolina - Úvod/Mapa

 • Letenky
 • Hotely
  Kde
  Príchod
  Odchod
 • Zájazdy
 • Knihy
 • Prenájom áut


 Vrátna dolina sa nachádza 3 km od obce Terchová a 27 km od krajského mesta Žilina. Je považovaná za najkrajšiu dolinu Malej Fatry.  Je to jedno z najvýznamnejších turistických a lyžiarskych stredísk na Slovensku a ponúka široké možnosti aktívneho odpočinku v lete i v zime. Vo Vrátnej doline nájdete na malej ploche prakticky všetky krásy pohorí Slovenska na jednom mieste. 


Príroda tu vytvorila množstvo obrazov - nádherný úzky kaňon s kamennými reliéfmi. Pôsobivý je predovšetkým úzky vstupný kaňon Tiesňavy s viacerými vodopádmi, ktoré vytvára riečka Varínka. Skaly z dolomitu vytvárajú zaujímavé útvary nazvané Skalné mesto, Mních, Ťava, Päť furmanov… 


Vo Vrátnej doline sa nachádza jedno z najvýznamnejších a najmodernejšie vybavených lyžiarskych stredísk s umelo zasnežovanými lyžiarskymi svahmi, s vynikajúcimi podmienkami pre zjazdové lyžovanie, bežky, snowboarding i skialpinizmus. Strediskom turistického ruchu vo Vrátnej je bývalá pastierska obec Štefanová, v ktorej sa nachádza množstvo hotelov a penziónov. Ubytovanie si tu určite nájde každý dovolenkár.


Vrátna dolina ponúka aj  ideálne podmienky na cykloturistiku. 

V regióne sa oplatí vidieť

Na okolí doporučujeme navštíviť

Téma: Hrad/Zámok
Východiská: Žilina