Kanada - Úrady/Formality

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Občania Slovenskej republiky od 1. marca 2008 pre návštevu Kanady už nepotrebujú návštevnícke víza pre krátkodobý pobyt.

Dĺžku Vášho pobytu v Kanade určí úradník v mieste vstupu na kanadské územie. Pokiaľ nebude stanovené inak, je povolenie k pobytu platné 6 mesiacov od dátumu uvedeného na vstupnej pečiatke.

Pokiaľ nebudete v čase príchodu do Kanady schopný preukázať prístup k dostatočným finančným prostriedkom na celú dobu vášho pobytu, môže vám byť vstup zamietnutý.

Doba platnosti vášho pasu musí presahovať predpokladanú dĺžku vášho pobytu v Kanade.

V Kanade nemôžete pracovať ani študovať, pokiaľ ste si pred odchodom do Kanady nepodali žiadosť o pracovné alebo študentské povolenie a neobdržali ste ho. Študentské povolenie nie je nutné pre kurzy angličtiny a francúzštiny v dĺžke kratšej ako 6 mesiacov.

Mali by ste byť pripravený predložiť spiatočnú letenku alebo rezerváciu na cestu späť do Českej republiky / Slovenskej republiky, prípadne do inej krajiny, na územie ktorej ste oprávnený vstúpiť.

Cestujúcim, ktorí prichádzajú do Kanady pracovne, sa odporúča mať so sebou odporúčací list z firmy a pozvanie od kanadských obchodných kontaktov, v ktorých bude vysvetlený dôvod ich návštevy Kanady.

Viac informácií nájdete na stránke Kanadského veľvyslanectva vo Viedni:
Veľvyslanectvo Kanady vo Viedni /len víza
Veľvyslanectvo Kanady
Laurenzerberg 2 (3. poschodie)
A-1010 Vienna, Austria
Tel.: +43 531 38 3000
Fax: (43-1) 531-38-3911, (43-1) 531-38-3427
Email:vienn-visa@international.gc.ca
WWW: http://geo.international.gc.ca/canada-europa/austria/


Veľvyslanectvo nájdete neďaleko Schwedenplatz, ku ktorému sa dostanete linkami U-bahn U1 a U4, prípadne električkami 1,2, 21 a N a autobusom 2A. Laurenzerberg je na východnom okraji Schwedenplatz, medzi Schwedenplatz a Fleischmarkt.

Súvisiace linky

Stránka zastupiteľského úradu SR - Nájdete tu kontaktné údaje,...