Kanada - Doprava

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Doprava do Kanady
Do Kanady od nás priamo lietajú ČSA z Bratislavy do Prahy a odtiaľ do Montrealu. Samozrejme dostanete sa tam aj inými leteckými spoločnosťami, napr. z Viedne, Budapešti, resp. Franfurktu, či Londýna.

Doprava po Kanade
Železničná
Železničnú dopravu v Kanade zabezpečujú Canadian National Railways a Canadian Pacific Railways. Canada má vybudovaných cez 100 tisíc km železničnej siete. Prepojenie zo severu na juh krajiny je slabšie, prepojenie východ - západ je dobré.

Autobusová
Túto dopravu zapezpečuje v Canade firma GREYHOUND a VOYAGER.

Riečna
Po Veľkých jazerách a na rieke sv Vavrinca, resp. po prieplavoch, ktoré spájajú tieto vodstvá. Chodia po nich aj zaoceánske lode, (prístavy Port Arthur, Port William).

Letecká
Zabezpečujú spoločnosti AIR CANADA, WEST JET. Všetky mestá provincií a teritórií Kanady sú spojené letecky. Ceny leteniek sú rôzne, existujú mnohé zľavy, o ktorých sa dozviete na internete, resp. cestovných kanceláriach, prípadne priamo v leteckých spoločnostiach.

Autostop
Nie je rozšírený tak ako v Európe, zvyčajne je to aj z dôvodu, že neznámeho človeka domáci nikdy neberú do svojho vozidla a vlastne tento spôsob dopravy sa v teritóriu Ameriky a Kanady akosi doteraz neudomácnil. Zásadou domácich je nebrať stopárov!