Kanada - Ubytovanie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Pod strechou
V Kanade je dostatok hotelov, rôznych cenových kategórií, motelov, resp. iných ubytovacích kapacít. Informácie o ubytovaní získate v Info-centrách, v cestovných kanceláriach, resp. v rôznych info-bookoch , ale aj na internete. Cena za obyčajskú izbu sa pohybuje od 12-25 dolcov, stredný hotel stojí viac, okolo 60 dolcov, top hotely sú od 100 a vyššie.

Kempy
Podobne je to s kempami, teda je ich dostatok. Dôležité je však, aby ste sa pri využívaní tohto ubytovania včas informovali, či je kemp v prevádzke, buď telefonicky, resp. aj prostredníctvom internetu. V kempoch je potrebné dodržiavať všetky pravidlá, napr. nenechávať v aute jedlo pohodené na sedačke, aj keď je zabalené v igelitke. Vedzte, že taký "macko brum-brum" ho zacíti aj cez sklo Vášho auta a vôbec nebude brať ohľad na to, že máte nové auto a on chce iba to jedlo. Zdemoluje Vám autiak tak, že budete mať po nálade, ale zároveň budete veľmi radi, že si nepodal Vás.... ? ? . V mnohých kempoch dávajú rovno pri ubytovaní informáciu, že jedlo je treba odložiť do úschovy, do kovových kontajnerov, ktoré sú umiestnené hodne ďaleko od "pľacu na stanovanie", resp. ho musíte dať hodne vysoko na strom, kam macko nedosiahne zo zeme....?.

Vo voľnej prírode
Samozrejme, že v krajnom prípade sa to dá, ale v takých Skalistých horách sa to vôbec neodporúča, lebo v horách je veľa nebezpečnej zvere, (medvede grizly...), kde Vám hrozí veľké nebezpečie. Aj keď našinec nemá zvyčajne na rozhadzovanie, treba sa ubytovať aspoň v kempe, ktorý predstavuje určité bezpečie.

Hotely

Kde
Príchod
Odchod