Egypt - Kultúra/Spoločnosť

 • Letenky
 • Hotely
  Kde
  Príchod
  Odchod
 • Zájazdy
 • Knihy
 • Prenájom áut

Rodina

Prevláda silný patriarchát. Hlavou rodiny je otec, ktorý a stará aj o finančnú situáciu v rodine. Úlohou ženy je, čo najrýchlejšie sa vydať a starať sa o manželovu domácnosť. Dodnes má manžel právo svoju manželku opustiť len preto, že mu napr. neporodí syna. Samozrejmosťou sú svadby kvôli venu nevesty. Pokiaľ ste pozvaný na návštevu, tak ako dar sa hodí priniesť niečo praktické a nie kvetiny.


Zvyky

Samozrejmosťou pri nákupoch je zjednávanie ceny. Okrem toho na uliciach je normálne, že vás osloví miestny obyvateľ a ponúka vám služby nejakej firmy alebo obchodu pre ktorý pracuje. Občas to však môže byť len cudzí človek, ktorý sa chce rozprávať. Ľudia sú tu veľmi milí a zhovorčiví.


Náboženstvo

Štátne náboženstvo je islam. Hlási sa ku nemu až 90% obyvateľov. Návštevníci by si mali zvyknúť na to, že až 5-krát denne sa z minaretov ozýva hlas, ktorý zvoláva veriacich na modlitbu. Do mešít je voľný vstup, no je potrebné sa vyzuť. Niesť ich však je možné iba v ľavej ruke a podrážky topánok musia smerovať ku sebe. V niektorých mešitách však vyberajú od turistov poplatok. Ženy by pri prehliadke mešít mali mať šatku na hlave. Počas Ramadánu sú zatvorené obchody a reštaurácie skoro celý deň, ako náhle slnko zájde, obchody sa otvárajú.