Egypt - Úrady/Formality

 • Letenky
 • Hotely
  Kde
  Príchod
  Odchod
 • Zájazdy
 • Knihy
 • Prenájom áut
Pre vstup do Egypta je potrebné predložiť platný cestovný pas a víza. Víza je možné získať aj pri prílete, na letiskách v Káhire, Hurgháde a Šarm-eš Šejchu. Tiež je možné vízum získať aj na hraničnom priechode v Tabe, na hraniciach s Izraelom, no toto vízum je obmedzené, lebo platí iba pre Sinajský polostrov. Kúpa víza stojí zhruba 15 amerických dolárov.


Veľvyslanectvo Egypta udeľuje víza na základe potvrdenia cestovnej kancelárie, pozvania súkromnej osoby alebo právnickej osoby pôsobiacej v Egypte overeného cudzineckou políciou. Vízum sa vydáva do 1 týždňa.
Tí, ktorí do Egypta cestujú automobilom, musia mať doklady od miestnych úradov a dokonca aj povolenie na prechod hraníc daným hraničným priechodom. Pri vstupe do krajiny automobilom je potrebné zaplatiť vysokú kauciu, ktorá je však pri odchode z krajiny vrátená.


Turistické víza sú platné na jeden vstup a pobyt v krajine nemôže byť dlhší ako jeden mesiac. Iné víza majú pobyt v krajine predĺžený. Podrobnejšie informácie je možné nájsť na stránke Ministerstva zahraničných vecí (www.mzv.sk) alebo na stránke www.mfa.gov.eg, kde je možné stiahnuť si žiadosť o egyptské vízum.

Súvisiace linky

Stránka zastupiteľského úradu SR - Nájdete tu kontaktné údaje,...