Belehrad - Doprava po meste

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Verejná doprava v meste je tvorená autobusmi, električkami, trolejbusmi a vlakmi. Doprava je veľmi lacná a spoje premávajú skoro po celý deň, dokonca aj v noci. Trasy jednotlivých spojov sú očíslované. Lístky sa dajú zakúpiť u vodiča, no lacnejšie to vyjde v novinových stánkoch. Cestovný lístok platí na celú dĺžky trasy, trasy nie sú rozdelené na pásma. Električka jazdí po dvoch okruhoch a návštevníkom Belehradu sa odporúča, aby určite absolvovali jazdu električkou, pretože tak je možné najlepšie spoznať hlavné mesto. Pre ďalšie informácie o doprave po meste je možné sa obrátiť na stránku www.gsp.co.yu.
Ceny taxíkov sú primerané, no o niečo väčšie sú počas víkendu a v noci. Taxíky premávajú po celom meste, stačí si ich pristaviť. Najodporúčanejšie taxislužby sú Alfa (tel.: (0) 11 444 1113), Beltaxi (tel.: (0) 11 9808) alebo Beogradski (tel.: (0) 11 9801).

Osobným automobilom sa vyrážať do starého mesta neodporúča. Ako v každom väčšom meste, tak aj v Belehrade je veľký problém s parkovaním. Spoločnosti, ktoré prenajímajú automobily sú napr.: Avis (tel.: (0) 11 209 7062, web: www.avis-serbia.com, Europcar (tel.: (0) 11 228 9028, web:  www,europcar.co.yu alebo Hertz (tel.: (0) 11 319 6454, web: www.hertz.co.yu. Všetky firmy majú pobočky na letisku, no aj v meste.