Belehrad - Výlety/okolie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Okolie Belehradu je pomerne atraktívne. Ponúka lyžovanie, turistiku, krásnu prírodu, pamiatky,... Zhruba 18 km od hlavného mesta sa nachádza vrch Mt. Avala. Na vrchu kopca stojí obrovský pamätník neznámeho vojaka. Je venovaný všetkým obetiam prvej svetovej vojne. Neďaleko sa nachádza prekrásne mauzóleum. Vrch Mt. Avala je vysoký iba 511 metrov.

Asi 58 km od hlavného mesta sa nachádza druhé najväčšie mesto Srbska – Novi Sad. Žije tu asi 215 000 obyvateľov a určite stojí za návštevu. Mestom preteká Dunaj, nad ktorým sa vypína mohutná pevnosť. Mesto je podobne ako Belehrad centrom kultúry, dokonca si vyslúžili prezývku „srbské Atény“. Okrem pamiatok starého mesta je možné v Novim Sade navštíviť aj zaujímavé múzeá a galérie ako napr. Múzeum Vojvodiny, ktorej je Nevi Sad hlavným mestom.

Neďaleko od Noviho Sadu sa nachádza Národný park Fruška Gora. Okrem prekrásnej prírody sa v parku nachádza aj 16 starých kláštorov pravoslávnej cirkvi. Práve tieto kláštory skrývajú najväčšie poklady Srbska – staré fresky a knižnice. Atraktívna je aj návšteva jazera Ledinci.