Atény - Výlety/okolie

 • Letenky
 • Hotely
  Kde
  Príchod
  Odchod
 • Zájazdy
 • Knihy
 • Prenájom áut

Výstup na 277 m vysoký Lykavitós, ktorý leží v centrálnej časti Atén.

Prechádzka k Akropole. Výstup k hore Pendeli a ku kláštoru Pendeli. Výlet pozdĺž Korintského zálivu. Výlet ku Kerameikosu, ktorý leží neďaleko Agory.

Pešie Túry
Pretože väčšina pamätihodností sa nachádza v centrálnej časti, je vhodné si ich prehliadnuť pešo.

Túra ‘Unifikácia archeologických miest’ vedie cez starobylú mestskú časť, je dlhá 4km. Zahŕňa nasledovné pamiatky: Dionissiou Areopagitou, ďalej vedie od stanice metra Acropolis pozdĺž južnej časti Akropoly k Apostolou Pavlou, pokračuje sa k stanici Thissio. Odtiaľto Adrianou jazdí na východ k Monastiraki, pričom Ermou vedie na západ k Keramikos.

Pri súkromných sprievodných cestách odporúčame kontaktovať Asociáciu turistických sprievodcov v Aténach, Apollonas 9A (tel: 210 322 0090), ktorá poskytuje sprievodcov pre individuálne skupiny a supluje licencovaných sprievodcov z cestovných agentúr.

Pri podnikaní poznávacích okruhov odporúčame vyzbrojiť sa mapou a sprievodcom. Túry sa začínajú prevažne na námestí Syntagma. Odtiaľto sa postupuje smerom k Vassilissis Sofias a potom doľava k známemu obvodu v blízkosti námestia Kolonáki a ku kopcu Lykavittós, alebo ísť na juh pozdĺž Amalias k Národným záhradám, potom sa zabočí doprava k Pláka a k Akropole.

Ďalšia túra k Akropole môže začať pri bazáre na námestí Monastiráki, ktorá vedie ďalej k Agorá. Pešia prechádzka okolo Pláka je taktiež cenená turistami.

Autobus
Rôzne spoločnosti a cestovné agentúry prispôsobujú pešie výlety požiadavkám zákazníkov.

Fantasy Travel poskytuje pol dňovú prehliadku Atén. Autobus stojí pri významných pamätihodnostiach, ku ktorým sa ide pešo. Obľúbené sú zástavky pri parlamente na námestí Syntagma, Adriánovom oblúku, pri chráme Olympian Zeus, akropole a múzeu Akropolis.