Grécko - Ubytovanie

 • Letenky
 • Hotely
  Kde
  Príchod
  Odchod
 • Zájazdy
 • Knihy
 • Prenájom áut
Hotely
izby je možné prenajať písomne priamo v hoteloch, alebo cez hotelový zväz: Xenodochiako Epimelitirio, Odos Stadiou 24, GR-105 64 Athen.. (E-Mail: grhotels@otenet.gr).

Na pevnine ako aj na ostrovoch sú na výber hotely rozličného štandardu, od luxusných hotelov na pevnine a veľkých ostrovoch až po jednoduché domčeky na pláži. cez hlavnú sezónu (Jún - September) sa doporučuje objednať si ubytovanie vopred. Takmer všade nájdete malé, priateľské, súkromné hotely, ktoré sú príjemnou alternatívou k veľkým hotelovým sieťam. KATEGÓRIE: hotely sú rozdelené podľa tried od luxusnej triedy LUX (AA) cez A, B, C až po kategóriu E v závislosti od vybavenia, polohy izby a ceny. V každom z hotelov musia byť povolené ceny uvedené. Pred a po sezóne je možné dostať zľavu až 40% z pôvodnej ceny.

Dovolenkové domy a byty
je možné si prenajať kompletne vybavené izby,
súkromné domy s personálom ako aj celé vily.

Mládežnícke ubytovne
informácie Athens International Youth Hostel):, Odos Victor Hugo 16, GR-104 38 Athen. Tel: (01) 523 41 70. Telefax: (01) 523 40 15. (E-Mail: athenshostel@interland.gr)

Niektoré patria ku gréckemu spolku mládežníckych ubytovní, adresa hlavného sídla: Odos Damareos 75, Athen. Tel: (01) 751 95 30. Telefax: (01) 751 06 16. (E-Mail: y-hostels@otenet.gr). Zoznam všetkých ubytovní dostanete v kanceláriách cestovného ruchu.

Kempovanie
na výber je množstvo oficiálnych kempingových miest. Zoznam dostanete opäť v kanceláriách cestovného ruchu. Stanovanie na iných ako vyhradených miestach je zakázané. V Aténach je možné si prenajať obytný príves.

RADA: v hlavných turistických centrách nájdete tzv. Turistickú políciu, ktorých príslušníci vybavujú turistov mapami a cestovnými poriadkami, niekedy vám dokonca pomôžu pri hľadaní ubytovania a poradia vám, čo sa v tom regióne oplatí vidieť. Visačky vám napovedia, aké cudzie reči ovládajú.

Hotely

Kde
Príchod
Odchod