Atény - Odporúčame

 • Letenky
 • Hotely
  Kde
  Príchod
  Odchod
 • Zájazdy
 • Knihy
 • Prenájom áut
1/2 dňa

Poseidonov chrám
Bol postavený v r. 444p.n.l., stojí na výbežku mysu Sounion, z ktorého je výhľad na more. Pôsobivý je západ slnka.

Pobrežná cesta z Atén poskytuje dramatickú jazdu k jeho ruinám. Z mestského centra odchádza pravidelný autobusový spoj z Mavromateon, pri Národnom archeologickom múzeu.

1 deň

Pútnici navštevovaliDelphi do 4. storočia, aby našli radu u známej veštkyne. Nachádza sa na útese, západne od Atén. Ďalej je tu ChrámApollo, svätá cesta, rozsiahly amfiteáter, a vynikajúce múzeum. Pravidelné autobusové spoje odchádzajú každé tri hodiny z terminálu B, Liossion 260 v Aténach.

Ostrov Argo-Saronic
Pre krátkosť času sú vhodné organizované zájazdy.

Peloponéz: Z Atén sa pomerne často organizujú zájazdy k hlavným pamiatkam na polostrove Peloponnese - Corinth, Epidaurus a Mycenae. Moderné mesto Kórinthos je dosť nepríjemné. Medzi okolité atrakcie sa radia StarobylýCorinth, akropola Acrocorinth a Corintdký kanál.

Turisti vyhľadávajú divadlo v Epidaurus, ktoré sa datuje do 4. storočia p.n.l. Má vynikajúcu akustiku a je pozoruhodne zachovalé. V júli a v auguste sa tu koná festival Epidaurus. Pravidelné autobusové spoje odchádzajú z terminálu A, Kifissou 100, v Aténach.

K najpopulárnejším výletom sa radia Mykény (tel: 275 107 6585), ktoré zanechajú u väčšiny návštevníkov pôsobivý zážitok. Medzi najväčšie atrakcie sa tu radí Levia brána, Kráľovský cintorín a Poklad Atreus. Prepravíte sa tam autobusom Náfplio bus, ktorý odchádza z terminálu A, Kifissou 100.

Južne od Atén sa rozkladajú nádherné pláže: Glyfada, Vouliagméni a Varkiza. Autobus E22 z Akadimias jazdí ku všetkým trom plážam.

Alternatívne výlety poskytujú kopce v okolí Atén, ktoré vyzývajú na pešie výlety a horolezectvo. Vrch Párnitha leží 1hod jazdy severne od mesta.