Rusko - Praktické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Peniaze

Mena

Rubeľ (RUB) = 100 kopejok. Bankovky sú v 1000, 500, 100, 50 a 10 hodnotách, mince sú v 10, 5, 2 a 1 hodnotách a kopejky existujú v 50, 10, 5 a 1 hodnotách.

Bankomaty sú pomerne rozšírené.  

Jedlo a nápoje

Jedálny lístok Rusov žijúcich v mestách sa podstatne líši od toho, čo jedia napríklad ľudia na Sibíri. Mestský uponáhľaný život podporuje stravu v podobe rýchleho občerstvenia, preto tradičnú ruskú kuchyňu objavíte skôr na vidieku.

 

Kto by nepoznal ruské národné jedlo boršč- tradičná kapustová polievka s bravčovým, teľacím a koreňovou zeleninou uspokojí každého labužníka. Pre ruskú podobne ako pre našu kuchyňu sú typické jednoduché múčne jedlá ako pirohy či lokše s variabilnými plnkami.

 

Národným nápojom je jednoznačne vodka. Kvalitná ruská vodka je jedným z najvyvážanejších produktov Ruska a je veľmi populárna po celom svete.

 

Nočný život

Nočný život vo veľkých mestách je skutočne pestrý. Ponúka všetko od romantickej večere v príjemnej reštaurácii cez operu, divadlo a koncerty až po bary, diskotéky a kluby, kde sa môžete zabávať do skorých ranných hodín.

 

Kalendár podujatí

Výročné festivaly a podujatia sa konajú vo väčších ruských mestách. Metropolou festivalov, kde sa každoročne koná filmový a hudobný festival je Moskva.


Súvisiace linky

Official Tourist Site - vhodné štartovacie miesto na získanie turi...

Yahoo + Lonely Planet - štandarizované údaje o krajine a tematizov...

WayToRussia.Net - Stránka pre individuálnych návštevníkov Ruska,...

Kamčatka - august 2002 - Niekoľko praktických rád a skúseností ...