Mjanmarsko /Barma/ - Doprava

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Väčšina turistov sa do krajiny dostáva letecky. Medzinárodné letisko v Rangúne má dobré spojenie s niekoľkými ázijskými metropolami jako napr.: Bangkok, Dháka, Kuala Lumpur, Singapur, Taipei, Peking,… Celkovo sa v posledných rokoch zlepšili aj vnútroštátne letecké linky.

Do Mjanmarska sa dá cestnými komunikáciami dostať len veľmi ťažko. Väčšina hraničných prechodov je uzatvorených, turisti môžu do krajiny vstúpiť iba na niekoľkých prechodoch na hraniciach s Thajskom. No, tie sa využívajú iba pre obnovenie thajského víza a cesta do vnútrozemia je zakázaná.

Mjanmarsko má pomerne hustú železničnú sieť, vlak vedie skoro do každého väčšieho mesta. Vlaky a vozne sú však v príšernom stave. Jediná vhodná trasa, ktorú môžu využívať aj turisti je medzi Rangúnom a Mandalayom. Táto cesta však trvá viac ako 16 hodín.

Autobusové linky prevádzkuje štátny Road Transport Enterprise. Autobusynbie sú príliš pohodlné, klimatizáciu majú iba niektoré linky. Obyčajné linky sú navyše veľmi pomalé a preplnené. Turistom sa odporúča prenajať si vlastný mikrobus alebo automobil so šoférom.  V krajine sa jazdí v pravo.