• Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Aktivity

Safari
Nie je také obľúbené ako v národných parkoch a rezerváciach Kene, aj keď Tanzánia  patrí medzi svetové destinácie pre pozorovanie života v prírode.

V Tanzánii sa nachádzajú magické africké rezervácie divých zvierat (Selous Game Reserve), ako i nekonečné planiny Národného parku Serengeti, ktorý poskytuje podmienky pre pozorovanie veľkého prírodného divadla, v ktorom každý rok migrujú dva milióny zvierat prenasledovaných dravcami.

Rezervácia Selous Game je kvôli záplavám neprístupná počas sezóny dažďov (od marca do mája). Cestovné kancelárie „ušijú“ safari podľa priania zákazníka či už na bicykli, peši, na koni alebo balónom. Niektoré oblasti (Národný park Mahale Mountains) sú dostupné iba lietadlom alebo člnom. Po niektorých parkoch (Národný park Arusha) sa môžu turisti pohybovať bez sprievodcu. Tí návštevníci, ktorí sa po parku pohybujú peši, musia byť sprevádzaný ozbrojeným sprievodom alebo rangerom. Ubytovanie je v luxusných chatkách alebo v kempingoch. Viac informácií získate na Tanzánskom úrade pre turistiku.

Horolezectvo
Turistovi sa ponúka možnosť výstupu na najvyššiu horu Afriky. Pri lezení na Kilimandžáro je potrebné mať už nejaké skúsenosti s lezením a vhodnú vystroj (teplé oblečenie, topánky, rukavice a klobúk). Turisti uskutočňujúci výstup by mali mať na zreteli, že sprievodcovia a nosiči sú dôležitý iba pri nižších vrcholoch. Organizované výstupy so sprievodcami a zabezpečenou potravou zriaďujú niektoré hotely. Doporučujeme si ich rezervovať vopred.

Alternatívou k hotelom existuje možnosť prenájmu nosičov a výstroja (spacie vaky a oblečenie do extrémnych podmienok) pri vchode do parku.

I keď Kilimandžáro vábi mnohých zdatných trekkerov, treba mať na vedomí nebezpečenstvo vysokých nadmorských výšok. Doposiaľ nie sú známe príčiny, ktoré vedú k nevoľnostiam z pobytu vo vysokých nadmorských výškach (fitnes, vek a skúsenosti sú irelevantné). Jedinou liečbou je okamžitý zostup do nižších výšok.

Vodné športy
Tanzániu lemuje 804km dlhé pobrežie s nádhernými plážami. Potápanie a šnorchlovanie je zvlášť výborne v okolí ostrova Zanzibar a Mafia, ktoré nedávno získali vysokú reputáciu medzi prívržencami športového potápania. Záliv Chloe na ostrove Mafia je súčasťou chráneného morského parku s neporušenými útesmi pozdĺž ostrova. Nachádza sa tu mnoho izolovaných pláží. V blízkosti Zanzibaru sa nachádza niekoľko ostrovov obkolesených koralovými útesmi. Zanzibar i Mafia sú známe vďaka vynikajúcemu morskému rybolovu. Mnoho agentúr ponúka výlety spojené s potápaním a rybolovom. Hlavná rybárska sezóna je od septembra do marca.

Výlety za koreninami
Organizované zájazdy na „Zanzibarske koreniny“ a ovocné plantáže sú dostupné po celom „Ostrove korenín“ (Zanzibar je známy i pod týmto menom). Domorodci pozývajú návštevníkov ochutnať alebo kúpiť koreniny, byliny a ovocie. V dôsledku poklesu svetových cien korenia, najmä hlavného produktu klinčeka, je tanzánsky priemysel korenín na pokraji kolapsu.


Autor/zdroj: Redakcia
Text bol naposledy zmenený dňa: 25.07.2002