Turecko - Doprava

 • Letenky
 • Hotely
  Kde
  Príchod
  Odchod
 • Zájazdy
 • Knihy
 • Prenájom áut

Medzinárodná

Letecky

Národná letecká spoločnosť Turkish Airlines spája turecké letiská v Ankare, Istanbule, Izmire, Adane, Antalye, Dalamane a Trabzone so svetom.

Let z Prahy do Istanbulu trvá 2 hod. 30 min., z Frankfurtu do Istanbulu 3 hod. a 5 min.

Loďou

Hlavné prístavy sú Antalya, Bandirma, Istanbul, Izmir, Marmaris a Mersin.

Neexistuje priame spojenie talianskych Benátok a Turecka a tak sa kompy plavia cez Grécko a Grécke ostrovy. Priame spojenie s Istanbulom dosiahnete napríklad cez ukrajinskú Odesu.
Vlakom

Vlakové spojenie s Tureckom je pomerne bežné. Dostanete sa tam z Bulharska, Grécka, Srbska, Čiernej hory, ale i Nemecka a Veľkej Británie.

Autom

Podobne ako u vlakového spojenia i cestná doprava je možná cez Bulharsko, Grécko alebo Irán.

Vnútroštátna

Letecky

Spája medzinárodné a vnútroštátne letiská Turecka. Prevažnú väčšinu spojení prevádzkuje turecká letecká spoločnosť Turkish Airlines.

Vlakom

Veľa vlakov tureckých železníc je vybavených spacími a reštauračnými vozňami. Cestovné nie je vysoké, závisí od typu vlaku – OS-R.

Autom

V súčasnosti Turecko investuje nemalé peniaze do budovania cestných sietí. Jazdí sa vpravo.

Autobusom

Existuje množstvo súkromných autobusových spoločností. Autobusové linky sú často rýchlejšie a spoľahlivejšie ako vlaky a konkurenčný boj okresal cestovné na zaujímavé ceny. Lístky zakúpite v kanceláriách jednotlivých spoločností, alebo priamo v autobusoch, ktoré štartujú z centra v malých mestách a z autobusových staníc vo väčších mestách.

Mestská doprava operuje v Istanbule, Ankare a Izmire a iných väčších mestách Turecka. Lístky sa kupujú v stánkoch a po nástupe sa vhadzujú do nádoby u šoféra.Súvisiace linky

Vlak miestny -

Route Planer - interaktívny plánovač automobilovej trasy (en)

Vlak medzinárodný -

Vlakové spojenia do/z a v krajine. - Pre informácie o medzinárodno...

Prague Airport Transfers PRG - zajistujeme osobni prepravu osob z / n...