Reykjavik - Výlety/okolie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Pešie výlety
Tourist Information Centre, Adalstraeti 2, môže poskytnúť turistom mini sprievodcu, mapy a odporúčania pre pešie výlety po meste, ktoré trvajú okolo dvoch hodín.

Ferdafélag Islands, Mörkin 6, sídli v budove Islandskej turistickej asociácie a v lete poskytuje výber jednodňových peších výletov. Preprava je autobusom, odchod je pri hlavnom autobusovom nádraží (BSÍ), Vatnsmýrarvegi 10.

Autobusové výlety
K dispozícií je pestrá paleta exkurzií, ktoré začínajú pri pol dňových prieskumných cestách po metropole a končia niekoľkodňovými výletmi k ľadovcom.

Allrahanda Iceland Excursions, Reykjavik Excursions a Iceland Total prevádzkujú zájazdy po meste a jeho okolí. Väčšina autobusov odchádza z hlavného autobusového nástupišťa BSÍ, Vatnsmýrarvegi 10, alebo po dohode, spred hotela, v ktorom je turista ubytovaný.

BSI Travel taktiež organizuje zájazdy mestom.

Súkromné zájazdy
Ak si návštevník želá vyhnúť sa masám a skúmať Reykjavik a jeho okolie exkurziou ušitou na mieru, odporúčame kontaktovať Laru a jej kolegov v Iceland Guide (webová stránka: www.icelandguide.is). Poskytujú profesionálny sprievod či prepravu súkromnými taxíkmi. S ich službami bude sú mnohí cestovatelia spokojní.

4x4 Tours
Viacerí operátori poskytujú 4x4 day tours po okolí Reykjaviku, vrátane výletu k pohoriam Mt. Hekla a Landmannalaugar.

Iceland Rovers disponuje pohodlnými, dobre vybavenými vozidlami a skúseným sprievodcom.

Iceland Total organizuje super truck tour, ktorá je kombináciou „Zlatého okruhu“ (Golden Circle) s jazdou na snežnom skútri po ľadovci Langjokull ... nezabudnuteľný zážitok!

Výlet loďou
Pozorovanie veľrýb je možné od apríla do októbra. Takýto druh výletov sprostredkováva spoločnosť Elding, denne sú tri odchody: o 09:00, 13:00 a 17:00 (jún – august).

The Whale Watching Centre podniká podobné výlety za rovnaké ceny.

Výlety na koňoch
Islandské kone sú silné, miernej povahy, ktoré sa vynikajúco adaptovali na ostrovné podmienky. Prieskum okolia z konského chrbta sa teší značnej obľube, je však vhodnejší pre turistov, ktorí majú skúsenosti s jazdou na koni.

Íshestar, Íshestar Riding Centre, Sörlaskeið 26, Hafnarfjörður, poskytuje široký výber výletov – od dvoj hodinových zájazdov k láve až po 8 denné po Zlatom okruhu (Golden Circle).

Výlet lietadlom
Pre náročnejších je k dispozícii výlet lietadlom ponad Island spoločnosťou Eagle Air, ktorý za jasného počasia predstavuje nezabudnuteľný zážitok.

Lety sú k nasledovným destináciám: let nad Reykjavikom, k pohoriu Mt Hekla, Westmann Islands, Golden Circle a niekoľkodňové výlety do Grónska.