Island - Ubytovanie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Hotely
Hotely nie sú označené oficiálnymi kategóriami. Na požiadanie dostanete vo väčšine hotelov
izbu s kúpeľňou a sprchou, telefónom, rádiom a televízorom. V drahých hoteloch sú obchody, kaderníctva
a salóny krásy. Zľavy pre deti sú bežné. Icelandic Tourist Board vám môže sprostredkovať ubytovanie v súkromí. Informácie u Iceland Travel Industry Association, Hafnarstraeti 20, IS-101 Reykjavík. Tel: 511 80 00 fax: 511 80 01 (E-Mail: info@saf.is)

Penzióny
Vo všetkých väčších dedinách. Izbu s raňajkami dostanete aj v mnohých súkromných
ubytovniach.

Dovolenka na statku
Úrad cestovného ruchu má zoznam statkov, ktoré ponúkajú turistom izby.
Zľavy pre deti. Informácie: Icelandic Farm Holidays, Sidumula 13, IS-108 Reykjavík. Tel: 570 27 00. Telefax: 570 27 99. (E-Mail: ifh@farmholidays.is)

Kemping
Nehostinné vnútrozemie a nepredvídateľné zmeny počasia nie sú práve najlepším predpokladom na kempingový tip dovolenky. Odporúča sa zvoliť si jedno z pobrežných miest ako východiskový bod pre výlety a nestanovať mimo osád. Najlepšie miesta na kempovanie sú v Reykjavík, Húsafell, Isafjördur, Varmahlid, Akureyri, Myvatn, Egilsstadir, Laugarvatn, Thingvellir, Jökulsargljufur a Skaftafell. Mimo oficiálnych kempingov nie sú, čo sa týka stanovania, nijaké obmedzenia, v niektorých oblastiach, napr. na vysočine, sa smie stanovať len na preto vyhradených miestach. Predtým, ako si rozložíte stan na oplotenom pozemku, alebo na hospodárskej pôde, vypýtajte si povolenie od majiteľa.
Informácie: Icelandic Touring Club

Mládežnícke ubytovne
Sú v Reykjavík, Leirubakki, Fljótsdalur, Reynisbrekka, Höfn, Stafafell, Berunes, Seydisfjördur, Húsey, Akureyri, Bakkaf Jördur, Fosshóll, Hamar, Hafnarf J., Hveragerdi, Lónkot, Lónsá, Mosfellsbaer, Njardvik, Ósar, Patreksfjördur, Reydarf Jördur, Reykholt, Runnar Stykkishölmur, Saeberg, Pingvellir a na Vestmannaeyjar; veľa z nich je otvorených len v lete. Všetky sú bez vekového obmedzenia. Ak si prinesiete vlastný spacák, zaplatíte menej. Vo vnútrozemí sa nachádza mnoho chát v ktorých môžete prenocovať. Músíte si však priniesť vlastné potraviny a spacáky. Nie vždy sú však chaty volné. Informácie: Icelandic Youth Hostel Association, Sundlaugavegir 34, IS-105 Reykjavík a The Icelandic Touring Club, Mörkin 6, IS-108 Reykjavík.

Hotely

Kde
Príchod
Odchod