Helsinki - Zábava a nočný život

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Nočný život je centrálne lokalizovaný okolo Uudenmaankatu a Eerikinkatu, k barom sa odtiaľ dostanete pohodlne pešo.

Helsinki sú špecializované na barové reštaurácie. Prvá loď prichádza v čase večere. Väčšina barov ostáva otvorená do 03:00 v lete. Otváracie hodiny sa menia v zime, často závisia od vlastníka.

Diskotéky a nočné kluby sú vo všeobecnosti otvorené do 04:00. Fíni milujú tanečnú a tango hudbu. Mnoho reštaurácií má tanečný parket. Tancovanie pod otvorenou oblohou je mimoriadne obľúbené, odporúčame skúsiť si ho na Pavin tanssilava, ktorý sa nachádza v blízkosti Vantaa.

Legálny vek pre konzumáciu alkoholu je 18 rokov, pričom v niektorých krčmičkách a diskotékach je vekový limit 24 rokov. Minimálny vek pre vstup do nočných barov je 24 rokov. Fľaša piva stojí 3-3.50€, pohár vína stojí od 3€ do 4€.

Najlepším sprievodcom nočným životom v Helsinkách je Helsinki This Week.

Bar
Väčšina barov je sústredená na dvoch susediacich uliciach.

Molly Malone, Kaisaniemenkatu 1C, je živá krčmička zriadená v írskom štýle.

Restaurant Zetor, Mannerheimintie 3, je možné si tu okrem drinku objednať i večeru.

Bar 9, Uudenmaankatu 9, je doménou helsinských miešačov nápojov.

Bar Tapasta, Uudenmaankatu 13, vyhľadávajú ho priaznivci hip-hop hudby.

Bar Corona, Eerikinkatu 11, má biliard, môžete sedieť pri bare alebo stranou na ulici.

MOSKOVA, zvyčajne býva preplnená mladými zabávajúcimi sa ľuďmi, ktorí popíjajú honey-vodku.

Mother, Eerikinkatu 2, je ďalší obľúbený bar.

Neďaleko baru Mother sa nachádza na Eerikinkatu 14 malý, často gaymi napakovaný bar ConHombres. Hrá sa tu najlepšie techno v Helsinkách.

Café Tin Tin Tango, Töölöntorinkatu 7, je nezvyčajný podnik so saunou.

Fínsku národná vášeň pre tango si môžete vychutnať v Vanha Maestro, Fredrikinkatu 51-53.

Kasíno
Grand Casino, Mikonkatu 19, je otvorené denne od 12:00-04:00. Poskytuje návštevníkom široký rozsah hier a automatov. Zahraniční hráči sa môžu zaregistrovať ako hostia.

Vo Fínsku je to jediný podnik tohto druhu. Navštívi ho asi 200 000 hráčov ročne. Je situovaný blízko železničnej stanice a spravuje ho Fínska herná asociácia.

Klub
Café Soda sa problematicky zaraďuje podľa druhu zábavy. Sídli na Annankatu/Uudenmaankatu 16, cez deň je to kaviareň, v noci bar a po polnoci nočný klub.

Nočný klub DTM, Annakatu 6, je veľký, hlučný a často navštevovaný gaymi. Hrá sa tu techno.

Hotelové kluby sa sústreďujú na biznismenov. Obľúbeným hotelovým klubom je Helsinki Night club, Sokos Hotel, Kluuvikatu 8, Helsinki, Yliopistonkatu 8, a Hesperia Night club, Radisson SAS Hesperia Hotel, Mannerheimintie 12.

Club Ooppera je rušná R’n’B a hiphop reštaurácia situovaná na Mannerheimintie. V blízkosti nachádzajúci sa klub La Tour je otvorený Str-So, minimálny vek pre vstup je 24 rokov.

Živá hudba
Najlepšie informácie o zábave získate v dennej tlači alebo v týždenníku Helsinki This Week. Finnish Music Information Centre (MIC), Lauttasaarentie 1, tiež poskytuje informácie o aktuálnych podujatiach.

Súčasný fínsky rock sa hrá v Nightwish, Flaming Sideburns, Ultra Bra, Nylon Beat, HIM, Darude, Bomfunk MC, J Karjalainen, Heikki Silennoinen, Soul-special a v Sami Saari.

Obľúbení fínski speváci sú Karita Mattila, Arja Koriseva (kráľovná hudby tango) a Soile Isokoski. Výborným klubom so živou hudbou je Nosturi, Telakkakatu 8. Rockové koncerty sa hrajú väčšinou v Tavastia Klubi, Urho Kekkosen katu 4-6.

Džezovú hudbu odporúčame vypočuť si v Story ville Live Jazz Club, Museokatu 8. Hrajú tu rozdielne skupiny. Najrenomovanejším je Helsinki City Jazz Orchestra.

Novým podnikom je JUMO, Pursimiehenkatu 6.