Ankara - Výlety/okolie

 • Letenky
 • Hotely
  Kde
  Príchod
  Odchod
 • Zájazdy
 • Knihy
 • Prenájom áut
Peší výlet

Pretože mestské centrum je pomerne kompaktné, je ho možné preskúmať peši. Hlavnou mestskou ulicou je Atatürk Bulvari, ktorý vedie pozdĺž celej Ankary, od severu na juh, od Atatürkovej sochy, situovanej v štvrti Ulus Meydani, smerom dole k prezidentskej rezidencii v Cankaya, jeho dĺžka ja takmer 5km.

Oblasť v okolí múrov pevnosti formuje najstaršiu časť mesta, v ktorej sa nachádza archeologické múzeum, množstvo malých obchodíkov a kaviarní.

Na úpätí kopca, na ktorom sa týči pevnosť, sa rozkladá štvrť Ulus, kde návštevník nájde Múzeum anatolijskej civilizácie, rímske ruiny a ďalej, smerom dolu pri bulvári Cumhuriyet, je niekoľko monumentov venovaných založeniu Tureckej republiky.

Južne od Ulus, pozdĺž bulváru Atatürk, sa nachádza moderná časť Kizilay, ktorá sa pýši modernými obchodmi, kaviarňami a kníhkupectvami.

Južne od bulváru Gazi Kemal leží štvrť Yenisehir, známa i pod názvom „Nové mesto“, ktorá je obchodným srdcom Ankary. Svoje zastúpenie tu majú letecké spoločnosti, organizácia prevádzkujúca autobusovú dopravu, nachádzajú sa tu reštaurácie a niekoľko troj- a štvor-hviezdičkových hotelov.

Ešte ďalej južne od bulváru Atatürk sa rozkladá Kavaklidere, stará vinica, kde v súčasnosti sídli hotel Hilton, Sheraton. V štvrtiach Kavaklidere, Cankaya, a Gaziosmanpasa leží väčšina zahraničných ambasád.

ASTI, Ankara''s otogar (stanica), leží juhozápadne od Ulusu, na konci linky metra. Železničná stanica sa nachádza v juhozápadnej časti bulváru Cumhuriyet.