Vaduz - Pamiatky a múzeá

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Dominantou hlavného mesta, je honosný hrad, nazývaný aj ako Hohenliechtenstein. Stojí na vrchu Gipsberg a je z neho malebný výhľad na celú alpskú krajinu či na údolie Rýnu. Je postavený na starom rímskom opevnení a začal sa stavať už v 13. stor.. Hrad sa nevyhol ani ničivému požiaru, po ktorom bol dlhý čas iba ruinou. Preto postupom času prešiel mnohými prestavbami, najmä v 19. stor.. Hrad je veľkým turistickým lákadlo, no jeho interiér nie je prístupný širokej verejnosti, pretože je sídlom Lichtenštajnského panovníka.
Vo Vaduze sa nachádzajú dve hlavné múzeá. Jedno z nich je Kunstmuseum – Múzeum umenia. Je veľmi hodnotné. Obrazovú galériu vlastní kniežacia rodina. Je tu zhromaždených viac ako 1000 diel od najznámejších maliarov sveta. Jedná sa o jednu z najväčších súkromných zbierok sveta. Je tu možné vidieť diela od takých maliarov ako napr.: Rembrandt, van Dyck, Rubens, Brueghel a snáď najznámejšieho Leonarda da Vinciho. Múzeum je otvorené denne, okrem pondelka, od 10 – 17 hod, vo štvrtok je otváracia doba predĺžená o 3 hodiny.


Obľúbené je aj umelecké múzeum Engländerbau, ktoré predstavuje súčasnú umeleckú tvorbu krajiny.


Ďalšie zaujímavé múzeum vo Vaduze je Liechtensteinische Landesmuseum – Krajinské múzeum. Múzeum predstavuje návštevníkom expozície, ktoré sú venované minulosti krajiny a životu v Lichtenštajnsku. Múzeum má tri časti: národopisnú, archeologickú a prírodovednú. Zvláštne oddelenie je venované predovšetkým numizmatike a drevorezbárstvu. Nemenej zaujímavá je aj zbierka zbraní. Múzeum je otvorené okrem pondelka, každý deň, od 10-17 hod, okrem stredy, kedy je otváracia doba predĺžená o 3 hodiny.


Vo Vaduze je možné nájsť aj múzeum lyžiarstva a obľúbené poštové múzeum.


Rovnako Princova vínna pivnica uvíta a poteší znalcov vína pri ochutnávaní jej pokladov (webová stránka: www.hofkellerei.li).