Vaduz - Výlety/okolie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Malá dedinka Balzers sa nachádza až v juhozápadnom cípe Lichtenštajnska. Najznámejšia pamiatka dedinky je známy zámok Gutenberg. Ten pochádza z 10. až 11. storočia, no to, že miesto stavby hradu je oveľa staršie dokazuje aj fakt, že priamo pod ním archeológovia vykopali bronzové zvieracie sošky, staré niekoľko tisíc rokov. Pútnickým miestom je kaplnka panny Márie z 18. storočia. Kroky turistov často vedú z Balzers aj do susedného mestečka Triesen s krásnymi mestským domami a s gotickou kaplnkou s významnými freskami. Mesto je aj ideálnym bodom pre turistov, ktorý sa rozhodli putovať po miestnych alpských lúkach či štítoch.
Nemenej zaujímavá je aj návšteva jazera Bodamsee, mestečka Schaan, ktoré založili Rimania a kde sa nachádzajú zvyšky románskej baziliky či Nendeln, kde sa zachovali pozostatky rímskej vily. Známe je aj miestna kaplnka sv. Márie a DoMusom – múzeum a galéria schannskej komunity.

Odporúča sa aj navštíviť kaplnku sv. Jozefa v Plankene, ďalšie nálezisko rímskych vykopávok v Eschene alebo farské kostoly v Benderne.

Lokálne múzeá je možné nájsť i v Triesenbergu (mestečko je známe aj ako kúpele) a v Schellenbergu.

Areály zimných športov sa v Lichtenštajnsku sústreďujú v okolí Malbunu (1 600 m.n.m.) a Stegu (1 300 m.n.m.). Malbun ponúka dve sedačkové lanovky, štyri lyžiarske vleky a prírodné klzisko. Steg je populárny najmä medzi milovníkmi bežiek, ktorý si môžu vybrať z troch okruhov (4 km, 12 km a 12,5 km) s nočným osvetlením.