Tunisko - Zdravie

 • Letenky
 • Hotely
  Kde
  Príchod
  Odchod
 • Zájazdy
 • Knihy
 • Prenájom áut
Kvôli riziku nákazy sa odporúča, najmä ak budete cestovať mimo mestá a turistické centrá, dať sa pred cestou do Tuniska zaočkovať proti cholere. Účinok tohto očkovania však nie je dokonalý, preto sa poraďte s vaším lekárom ako predchádzať nákaze prirodzeným spôsobom.
Odporúčané je aj očkovanie proti žltačke typu A.

Voda z vodovodu v mestách je chlórovaná a bežne pitná, napriek tomu môže jej spotreba, hlavne v období privykania si organizmu, spôsobiť žalúdočné ťažkosti. Pitná voda mimo väčších miest nie je sterilizovaná a mala by sa pred priamou spotrebou prevariť. Najlepšie riešenie je použiť vodu plnenú do fliaš, ktorú dostanete vo všetkých obchodoch. Tunajšie mlieko je pasterizované. Mäso a pokrmy z mäsa je potreba dobre prevariť a servírovať za horúca. Mali by ste predísť konzumácii surových šalátov s majonézou. Zelenina by sa mala uvariť a ovocie ošúpať. Výskyt hepatitídy A, hepatitída E je endemická. V niektorých oblastiach sa vyskytuje besnota. Pri poraneniach uhryznutím je potreba ihneď vyhľadať lekársku pomoc.

Zdravotná starostlivosť: Tunisko má pomerne dobrú verejnú zdravotnú starostlivosť. Pred odchodom uzavrite zdravotné poistenie.

Súvisiace linky

Medicus - zdravotné riziká, prevencia, povinné a odporúčané oč...

Medicus - zdravotné riziká, prevencia, povinné a odporúčané oč...