Larnaka - Výlety/okolie

 • Letenky
 • Hotely
  Kde
  Príchod
  Odchod
 • Zájazdy
 • Knihy
 • Prenájom áut

Každý, kto navštívi Larnaku sem prichádza viac menej kvôli skvelému počasiu, moru a v neposlednom rade pláži. Larnacká pláž ponúka široké spektrum športových aktivít, barov a reštaurácií pozdĺž promenády, avšak ako každé letovisko zvykne byť preplnená. Ak hľadáte pokojnejšie miesta skúste sa vybrať severnejšie a objavíte snehovo biele pláže, kam prichádza podstatne menej turistov.

 
Nikózia

Nikózia sa stala cyperskou kapitolou už v 10. storočí, ale jej korene siahajú až 5000 rokov späť, do doby bronzovej. Leží na centrálnej planine ostrova, severozápadne od Larnaky chránená nádherným pohorím Kyrenia na severe.

Nikózia je sídlom vlády a kultúrnym centrom ostrova. „Staré mesto“ je obohnané benátskymi stenami, ktorých vek presiahol 400 rokov a moderná časť mesta je obývaná vibrujúcou, kosmopolitnou spoločnosťou (170000).

K hlavným atrakciám hlavného mesta sa radí centrum opevnenej starej časti – námestie Eleftheria, kde sa premiešavajú reštaurácie, hotely a záhrady s elegantnými koloniálnymi budovami. 

 
Limassol

Ak sa vydáte južne po východnom pobreží Cypru narazíte okrem prekrásnych pláží i na druhé najväčšie mesto ostrova – Limassol (161000 obyv.). Pobrežné osídlenie má typické stredozemné podnebie a turisti odporúčajú navštíviť Limassol na jar či jeseň, kedy teploty nie sú až tak vysoké a pohybujú sa okolo príjemných 24°C.

Limassol je dôležitým stredozemným prístavom, najväčším priemyselným centrom krajiny a základňou pre spracovanie cyperského vína.