Čile - Ubytovanie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Hotely

Hotely v Chile poskytujú vynikajúce ubytovanie. Nedávno boli v Santiagu i v ostatných častiach krajiny otvorené nové luxusné hotely.

Okrem luxusu tu nájdete aj preslávenú chilskú pohostinnosť – je napríklad bežné, že majiteľ alebo manažér hotela popíja v hale spolu s hosťami čaj. Počas hlavnej turistickej sezóny je nutné rezervovať si ubytovanie vopred.

Cena za ubytovanie v Santiagu je podstatne vyššia, ako v ostatných častiach krajiny. Počas letných prázdnin (január – marec) môže cena vzrásť aj v hlavných turistických oblastiach, akými sú Valparaíso, Vińa del Mar a iné. Členovia zahraničných motoristických organizácií môžu získať diskont v hoteloch, ak sa spoja s chilským motoristickým klubom Automóvil Club de Chile (pozri adresy vo vnútroštátnej doprave).

Adresa Chilskej národnej hotelovej asociácie je: HOTELGA, Nueva Tajamar 481, Of. 806, North Tower, Santiago, tel: (2) 203 6625; fax: (2) 203 6626; e-mail: hotelga@cebri.cl.

Úroveň hotelov je odstupňovaná počtom hviezdičiek, od piatich hviezdičiek po dve. V krajine je 11 päťhviezdičkových hotelov, 58 štvorhviezdičkových, 94 trojhviezdičkových a 32 dvojhviezdičkových. Rozdelenie hotelového systému v Chile

5 hviezdičkový
Luxusné izby s klimatizáciou, kúpeľňou, služby k dispozícií 24 hodín denne; súkromná záhrada, reštaurácia, bazén, práčovňa, obchody, konferenčné miestnosti, rekreačné a liečebné zariadenia.

4 hviezdičkový
Izby s klimatizáciou a kúpeľňou, reštaurácia, bar, práčovňa, turistické informácie, konferenčné miestnosti, rekreačné a liečebné zariadenia.

3 hviezdičkový
Izby s kúpeľňou, práčovňa, prvá pomoc a miestne raňajky.

2 hviezdičkový
30% izieb má vlastnú kúpeľňu.

Vládna daň
Ku všetkým hotelovým účtom sa pripočítava 18 % DPH, okrem účtov platených v zahraničnej mene zahraničnými turistami, pri ktorých sa vyžaduje exportný účet.

Kemping

Možnosti kempovania sú po celej krajine. Cena je však dosť vysoká. Zoznam miest na kempovanie získate na chilskom veľvyslanectve.

Ubytovne pre mladých

V takýchto ubytovniach sa vyžaduje členstvo v Asociación Chilena de Albergues Turísticos Juveniles. Sú však veľmi preplnené.

Hotely

Kde
Príchod
Odchod