Seychely - Turistické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Granitové ostrovy
Mahé
Na tomto najväčšom seychelskom ostrove, ktorý je obklopený koralovými útesmi, žije väčšina obyvateľstva. Tu sa nachádza aj hlavné mesto Victoria, medzinárodné letisko, prístav a väčšina hotelov. Na turistov na Mahé čaká 70 pláží so snehobielym jemným pieskom a bujná vegetácia. Z mesta Victoria sú ponúkané výletné plavby do blízkeho národného parku Ste. Anne Marine, ktorého súčasťou sú aj ostrovy Ste. Anne, Cerf, Long, Round a Moyenne.

Ku ďalším zaujímavostiam patrí trhovisko, botanická záhrada a v koloniálnom štýle postavené panské sídla. Ďalšou súčasťou sú staré vanilkové a škoricové plantáže a takmer všadeprítomná džungľa. Na najvyššie položenom bode ostrova sa nachádza Seychelský národný Park Morne Seychellois National Park. V Národnom múzeu vo Victorii sa dozviete veľa informácií o histórii, hudbe a folklóre Seychelských ostrovov.

Praslin
Tento druhý najväčší ostrov sa nachádza vo vzdialenosti 2-3 hodín loďou, alebo 15 min lietadlo od ostrova Mahé (asi 20 pravidelných letov za deň). Je preslávený svojím údolím Vallée de Mai, kde rastú obrovské palmi Coco-de-Mer so zaujímavo formovanými seychelskými orechmi. V ponuke sú pravidelné výlety k ostrovom ako sú Cousin, Aride, Curieuse a La Digue.

La Digue
leží vo vzdialenosti približne pol až tri štvrte hodiny plavby loďou od Mahé. Je tu veľmi málo automobilov a hlavným dopravným prostriedkom sú tu volské záprahy. Je však možné si prenajať bicykel a obzrieť si staré majestátne plantážové sídla ako je Château St. Cloud alebovanilkové plantáže. Na ostrove je mnoho nádherných pláží.

Thérse
Ostrov Thérse je známy svojimi termálnymi prameňmi a kolóniami korytnačiek.

Cousin
sa nachádza dve hodiny loďou od Mahé a tento ostrov bol v roku 1968 kúpený Medzinárodným zväzom ochrany vtáctva a vyhlásený za vtáčiu chránenú prírodnú rezerváciu. Nachádzajú sa tu rôzne vzácne druhy vtákov. Najlepšie obdobie na návštevu je od mája do apríla, keď tu hniezdi vyše štvrť milióna operencov. Obhliadka ostrova je umožnená len skupinám. Trvá jednu až dve hodiny a je organizovaná miestnymi cestovnými kanceláriami, väčšinou ako súčasť výletu ku ostatným ostrovom.

Aride
, ktoré leží dve hodiny od Mahé, je najsevernejším z Granitových ostrovov. Je domovom obrovských kolónií morských vtákov. Pre návštevníkov je tento ostrov sprístupnený od októbra do konca apríla.

Curieuse
je porastaný hustým krovím a veľkými Takamaka stromami a je dlhý 3 km. Ostrov je chránenou oblasťou korytnačiek obrovských, ktoré boli dovezené z ostrova Aldabra. Dá sa sem dostať s organizovanou skupinou z ostrova Praslin.

Silhouette
má asi 200 obyvateľov a nachádza sa na dohľad z pláže Beau-Vallon na ostrove Mahé. Je tu zaujímavý plantážový dom.

Koralové ostrovy
Denis
Cesta z Mahé na tento ostrov trvá 5-7 hodín loďou a asi 30 minút lietadlom. Od októbra do decembra priťahuje najmä rybárov. Minimálny pobyt je dvojdňový.

Bird
ostrov sa nachádza na okraji kontinentálneho "sokla"(morské dno je v hĺbke 2000m) a je obľúbeným cieľom rybárov. Ďalšou atrakciou je Esmeralda, o ktorej sa hovorí, že má 150 rokov a je najväčšou korytnačkou na svete.

Desroches
sa nachádza 193 km (hodinu lietadlom) juhozápadne od Mahé. Koralové útesy okolo ostrova udržujú pobrežné vody v pokoji a to robí tento ostrov ideálnym miestom pre rôzne druhy vodných športov. Napriek tomu, že tento ostrov nie je dlho turistickým strediskom, je možné si tu prenajať motorové člny ako aj výstroj na rybárčenie a potápanie. Potápanie je tu priam fascinujúcim zážitkom, podvodný svet tu oplýva jaskyňami a nespočetnými druhmi rýb. V ponuke sú potápačské kurzy. V období od septembra do mája je voda najpriezračnejšia. Na ubytovanie je tu k dispozícii 20 domčekov postavených medzi kokosovými palmami.

Rastliny a zvieratá
Na Seychelských Ostrovoch sa nachádzajú niektoré druhy rastlín, ktoré nenájdete nikde inde na zemi. 81 druhov vzácnych druhov rastlín je pozostatkom bujného tropického pralesa, ktorý pokrýval tieto ostrovy pred relatívne neskorým príchodom ľudí (asi pred 200 rokmi). Jedinečnou je napríklad palma Coco-de-Mer, ktorá rastie v údolí Vallée de Mai na ostrove Praslin. Obzvlášť nápadnou je forma jej semenných strukov - sú najväčšie, ktoré sa v prírode vyskytujú. Väčšinu z ojedinelých druhov rastlín môžete vzhliadnuť pri návšteve botanickej záhrady v hlavnom meste Seychelských ostrovov Victorii. Na Seychelských ostrovoch sa okrem toho nachádza nespočetne veľa druhov vtáctva.

Súvisiace linky

Yahoo + Lonely Planet - štandarizované údaje o krajine a tematizov...