Seychely - Praktické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Peniaze
Mena
1 Sejšelská Rupia = 100 Centov. Menová skratka: SR, SCR.
V obehu sa nachádzajú bankovky nominálnych hodnôt 100, 50, 25 a 10 SR ako aj mince hodnôt 50 a 1 SR a 25, 10 a 5 centov.

Kreditné karty
American Express a Visa sú akceptované na mnohých miestach, zriedkavejšie sú to Eurocard, MasterCard a Diners Club.

Devízové podmienky
Bez obmedzení.

Otváracie hodiny v bankách
Po-Pia 08.30-14.00 Hod, So 08.30-12.00 Hod.

Jedlo a pitie
Kreolská kuchyňa je tu ovplyvnená španielskou, africkou, francúzskou, čínskou, indickou a anglickou kuchyňou. Medzi miestne špeciality patrí Kat-Kat Banane, Coconut Curry, Chatini Requin, Bourgeois Grillé, Tectec-Suppe, Bouillon Bréde, Chauve-Souris, Cari Bernique, Salade de Palmiste (nazývaný aj "šalát milionárov").

Obľúbené sú tu plody chlebovníka, pripravované podobne ako tradičné zemiaky, sú však o niečo sladšie. Rajčiny sú tu romanticky nazývané Pomme d''Amour. Na ostrove Hamé sa taktiež nachádzajú indické a čínske reštaurácie. Nápoje: Veľký výber druhov vína a iných alkoholických nápojov. Veľmi obľúbený je domáci čaj. Na verejnosti a na ulici je požívanie alkoholických nápojov zakázané.

Nákupy
Batikovaná látka, pletené práce (košíky, klobúky a iné), vyrezávané výrobky z dreva, keramika, maľby a vanilka.
Otváracie hodiny v obchodoch: Po-Pia 08.00-17.00 Hod a So 08.00-12.00 Hod.

Aktivity
Hlavnou atrakciou je potápanie sa pri koralových útesoch. Voda je tu taká čistá, že sú tu vynikajúce podmienky na natáčanie záberov pod vodou. Priamo na plážach si môžete prenajať Windsurfing, kanoe, člny a iné. Potápačské okuliare a ostatná výstroj sa dá taktiež vypožičať. K ďalším obľúbeným športom patrí golf, squash, bedminton, tenis a rybolov.

Súvisiace linky

Yahoo + Lonely Planet - štandarizované údaje o krajine a tematizov...