Nikaragua - Turistické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Nikaragua pozostáva z troch základných geografických regiónov – pacifického, centrálneho a atlantického. Pacifická oblasť pojíma vulkány, jazerá, tropické lesy, pláže a mangrovové lesy; centrálna Nikaragua hostí hory, rieky a poľnohospodárske oblasti a atlantické pobrežie krajiny je domovom dažďového pralesa, morských lagún, mangrovov a korálových útesov.

Managua

Srdce hlavného mesta Managui bolo kompletne zničené pri zemetrasení v roku 1972 a ďalšie znehodnotenia spôsobila občianska vojna na konci sedemdesiatych rokov. I napriek tomu sa v starom meste dochovali skvelé príklady koloniálnej architektúry, akými určite sú Národný palác a miestna katedrála.

Z mnohých múzeí Managui spomeňme aspoň Las Huellas de Acahualinca, kde sú uložené 9000 rokov staré odtlačky stôp, ktoré sú dôkazom nikaragujskej dávnej histórie.

V okolí kapitoly sa nachádza niekoľko vulkanických lagún, ktoré sa po rokoch skultúrňovania stali centrom vodných športov, piknikov a rybárčenia.

Na jazere Managua si môžete prenajať loď pre bližší pohľad na stále dymiacu sopku Momotombo a návštevu pobrežných dediniek.

León

León je vzdelanostným centrom Nikarague s univerzitou, niekoľkými teologickými školami, najväčšou katedrálou v Strednej Amerike a množstvom koloniálnych kostolov. V meste sa nachádza i múzeum básnika Rubena Daria.

Severne od Leónu ležia horúce pramene Hervideros de San Jacinto. Ich žriedlom je podzemná rieka, ohrievaná sopkou Telica.

Granada

Historické mesto Granada sedí na úpätí vulkánu Mombacho. Mesto je plné prekrásnych budov postavených v duchu kastílskych tradícií, miestna katedrála bola prestavaná v neo- klasickom štýle. Za preskúmanie určite stoja i miestne kostoly – La Merced, Javelta a opevnený chrám San Francisco.

K najznámejším plážam v Nikarague sa radia Masachapa, Pochomil, El Velero a plážové stredisko Montelimar.

Na karibskom pobreží sa rozkladá niekoľko malebných prístavov, z ktorých najznámejší je Bluefields, odkiaľ je to loďou už len kúsok na obľúbené korálové súostrovie Corn Islands (Islas del Maiz čiže Kukuričné ostrovy). Pacifické pobrežie na juhu krajiny (Rivas) je takisto plné tropických pláží s jedinečnou vegetáciou - El Coco, Marsella, Ocotal, San Juan del Sur a mnoho iných.


Súvisiace linky

Official Tourist Site - vhodné štartovacie miesto na získanie turi...

Yahoo + Lonely Planet - štandarizované údaje o krajine a tematizov...