Komorská Rep. - Doprava

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Medzinárodná doprava
Lietadlo
Národná letecká spoločnosť Air Comores (OR) svoju činnosť zastavila. Z ostatných leteckých spoločností, ktoré lietajú na Komory sú to Air Austral, Air Madagascar, Air Tanzania Corporation, South African Airways, Sudan Airlines a Yemenia Yemen Airways.

Dĺžka trvania letu: Viedeň - Moroni 11 Hod. 20 min.

Medzinárodné letiská
Moroni International Prince Said Ibrahim (HAH) leží 25 km južne od mesta. Jazda autobusom do mesta trvá približne 30-50 minút.

Loď
Lodné spojenia z Madagaskaru, Mauritius, Zanaibar alebo Južnej Afriky do Moroni alebo Mutsamudu sú pravidelné.

Poznámka: Kvôli nestabilnej politickej situácii je potrebné sa pred cestou na Komory informovať o stave.

Vnútroštátna doprava
Lietadlo
Každý z ostrovov má pristávaciu dráhu. Letecké spoločnosti Aeromarine a Air Archipel ponúkajú letecké spojenie medzi ostrovmi Moroni, Mwali (Moheli) a Nzwani (Anjouan) ako aj medzi Moroni a Dzaoudzi (Mahore).

Loď
Jednotlivé ostrovy sú navzájom prepojené pravidelnou kompovou dopravou. Návštevníci si môžu v dedinách a mestách na pobreží prenajať kanoe, plachetnice ako aj motorové člny. Čln je potrebný hlavne na ostrova Mwali, pretože cestná sieť je tu mizerná.

Auto/Bus
Jedinými dopravnými prostriedkami sú tu miestne taxíky, súkromné a prenajaté automobily. Hlavnej počas obdobia dažďov sú potrebné vozidlá s pohonom na všetky štyri kolesá. Kvôli úzkym cestám a voľne sa pohybujúcemu dobytku je potrebné jazdiť so zvýšenou opatrnosťou.