Komorská Rep. - Turistické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Njazidja (Grande Comore)
Hlavné mesto Moroni je malebné, pokojné mesto s modernými vládnymi budovami a veľkými námestiami ako aj s úzkymi uličkami a trhoviskom. Veľmi zaujímavé sú miestne mešity.

Mont Karthala
Mont Karthala (2761 m) je sopka, ktorá posledný krát vybuchla v roku 1977. Je možné sa dostať až tesne ku kráteru. Pred výstupom na vrchol je potrebné si naplánovať prenocovanie v jednej z horských chát pri vrchole.

Rybárska dedinka Itsandra (6 km od Moroni) má nádhernú piesočnú pláž. Ďalšími zaujímavosťami je stará pevnosť a kráľovská hrobka.

Výlety: Pri jazere Lac Sale sa nachádzajú horúce, sírnaté pramene, a pri Iconi leží dedina zo 14. storočia. Na severe ostrova sa nachádza mesto Mitsamiouli, ktoré je známe svojimi dobrými podmienkami pre potápanie.

Mwali (Moheli)
V blízkosti Miringoni sa nachádza vodopád. V zátoke Niumashuwa môžete pozorovať obrovské vodné korytnačky.

Nzwani (Anjouan)
Vzhľad krajiny utvárajú nádherné vodopády a bujná vegetácia. Hlavné mesto Mutsamudou bolo vybudované v svahilskom Shirazi štýle. Budovy väčšinou pochádzajú zo 17. storočia.
Vynikajúce pláže nájdete v blízkosti Bimbini. V Bimbao môžete navštíviť výrobne parfémov.

Mahore (Mayotte)
tento ostrov je ešte stále pod správou Francúzska. Je obklopený koralovými útesmi a ponúka fantastické pláže a vynikajúce podmienky pre potápanie. Nachádza sa tu údajne najväčšia lagúna na svete. V meste Dzaoudzi sa nachádza niekoľko zaujímavých opevnení. Pamanzi je malý. lesnatý ostrov asi 5 km od pobrežia Mahore. V Zulu padá vodopád rovno do mora.

Súvisiace linky

Yahoo + Lonely Planet - štandarizované údaje o krajine a tematizov...