Kanárske Ostrovy - Praktické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Peniaze

Mena
Euro.

Platia tu rovnaké podmienky ako v Španielsku. Peniaze si môžete zameniť v bankách, alebo v zmenárňach hotelov. Akceptujú sa i cestovné šeky.

 

Jedlo a nápoje

S široko rozvinutým turistickým ruchom  na Tenerife  a Gran Canarii priamoúmerne súvisí i množstvo reštaurácii, v ktorých sa podávajú miestne špeciality.

 

Pochutiť si môžete na marinovanom pečenom bravčovom, zajacovi na paprike, hustej zeleninovej polievke a samozrejme čerstvých plodoch mora, ktoré sa podávajú s červeným alebo zeleným mojo (zmes papriky, koriandra, chilli, oleja a octu). Ako príloha sa podávajú nové zemiaky varené v morskej vode a následne upečené. Základom dezertov je miestne tropické ovocie.

 

El Hierro''s Viña Frontera Blanco je značka najlepšieho kanárskeho vína. Určite ochutnajte čerstvú ovocnú šťavu a barraguito - kávu podávanú s dvoma druhmi mlieka, plátkom citróna a pohárikom alkoholu.

 

Nočný život

Či sa už rozhodnete pre rušnú noc v rytme samby, alebo tiché posedenie pri večeri či prechádzku na pláži, Kanárske ostrovy vás určite nesklamú.

 

Väčšina barov je otvorených celý deň až do skorých ranných hodín. Kluby a diskotéky majú otvorené od 23:00 dokiaľ neodíde posledný návštevník – okolo 5.-6. hodiny rannej.

 

Nakupovanie

Kanárske ostrovy udržali dovozové prirážky a DPH na minime, takže tabakové výrobky, vína, parfumy sú omnoho lacnejšie ako v ostatných krajinách EÚ. Avšak export spomínaných artiklov  z kanárskych ostrovov je obmedzený:

1 l alkoholu

2 l vína

200 ks cigariet 50 ks cigár