Kanárske Ostrovy - Turistické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Santa Cruz

Tenerife

Tenerife je najväčším ostrovom kanárskeho súostrovia. Jeho dominantou je centrálne pohorie s niekoľkými fascinujúcimi údoliami. V národnom parku leží gigantický kráter o priemere 19 km  a na severe sa týči najvyšší vrch Španielska Pico del Teide.

 

Hlavné mesto Tenerife Santa Cruz je kosmopolitné mesto, bohaté na architektúru so zaujímavými historickými múzeami a umeleckými galériami. 25 km na juhovýchod od Santa Cruz leží pyramídový park, ktorého archeologické náleziská stoja za návštevu.

  V Puerto de la Cruz  nájdete historické budovy zo 17. storočia.  

Iné miesta na ostrove Tenerife, ktoré stoja za návštevu sú napríklad mesto La Laguna, La Orotava (prekrásne údolie), Garachico („Perla na mori“) a Los Cristianos.

 
La Palma

La Palma je ostrov s nádhernými lesmi Tilos neďaleko mesta Los Sauces , ktoré sú bio rezerváciou UNESCA.

 

Hlavné mesto Santa Cruz (menovec provinčného mesta) je domovom Prírodno – historického múzea a stavieb, ktoré sa na La Palme zachovali zo 16.storočia. Biele pláže nájdete v rezortoch Los Llanos de Aridane, Los Cancajos a Nogales.

   
La Gomera

La Gomera je bohatý na vegetácie a prekrásne pláže. I keď nie je taký hornatý ako jeho predchodcovia, vnútrozemie je ťažko prekonateľné, a tak sa cestovanie z miesta na miesto uskutočňuje po mori.

 

San Sebastian preslávil Krištof Kolumbus , ktorý tu má postavený pamätník. Na La Gomere nájdete  ďalší národný park Garajonay a rybárske prístavy Playa de Santiago a La Rajita.

 
Hierro

Hierro je najmenší a najmenej navštevovaný ostrov takmer bez pláže, pretože je zväčša obkolesený  útesmi.

 

Hlavné mesto Hierra La Pena je postavené na vyhliadkovom mieste. Surfisti smerujú  na Timijiraque, na jednu z mála pieskových pláží ostrova.

 

Las Palmas

Gran Canaria

Gran Canaria býva často prezentovaný ako miniatúrny kontinent, keďže sa tu darí rastlinám typickým pre Európu, Ameriku a Afriku.

 

Pobrežie prekrásnych pláží sa tiahne 6 km cez Playa del InglésMaspalomas.

 

Las Palmas je živé mesto s ideálnou polohou medzi dvoma prístavmi. Pamiatky zahŕňajú Staré mesto, gotickú katedrálu Svätej Anny a viacero múzeí. Konajú sa tu operné, tanečné a hudobné festivaly. Pred objavovaním sveta určitú periódu svojho života na Gran Canarii strávil Krištof Kolombus.

 
Fuerteventura

Fuerteventura je druhým najväčším ostrovom kanárskeho súostrovia s rovnako čistými a romantickými plážami na juhu v okolí Jandía

 

Hlavné mesto Puerto del Rosario  bolo postavené v 18. storočí a je domov pre tretinu populácie.

 

Za návštevu určite stojí mesto Cotillo s neďalekým normandským hradom. Bežným dopravným prostriedkom na piesočnatom ostrove Fuerteventura je ťava.

 
Lanzarote

Lanzarote je najvýchodnejšie položený ostrov so suchou klímou. Bolo tu viac ako 300 aktívnych sopiek. Obyvatelia ostrova obrátili úrodnosť vulkanickej pôdy vo svoj prospech a dnes tu dozrieva kvalitné víno.

 

Hlavným mestom Lanzarote je prístav Arrecife. Jeho historická časť je plná starých budov, kostolov, aristokratických domov, korunovaná hradom na úpätí vulkanického kúžeľa.

 

V Malpaís de la Corona nájdete 6 km dlhú vulkanickú jaskyňu Los Verdes a neďaleko odtiaľ leží lagúna Jameo del Agua. Jazda na ťavách na upätia vulkánov Lanzarote je populárnou turistickou atrakciou.


Súvisiace linky

Gran Canaria a Tenerife v januári - Ktosi mi povedal, že Slováci e...

Kanárske ostrovy - Čím nás priťahujú? Rôznorodosť prírody sa...