Čierna Hora - Turistické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Pobrežie Čiernej Hory je cca 50 km dlhé a tvoria ho prevažne pieskové pláže. Nájdete tu  zaujímavé historické mestá.

Jedným z nich je i sídlo slnka, schodov a kvetov – Herceg Novy. Priemerná ročná teplota vzduchu je 16° C a tak niet divu, že turisti sa tu objavujú už na začiatku jari. Slnko a more však nie sú jediným lákadlom Čiernej Hory.
 
Sviatok Mimóz kvitnúcich na každom kroku je jedinečný zážitok s bohatým kultúrnym a zábavným programom. Rovnako zaujímavý je i festival hudby a piesní  Sunčane Skale.
 
Výhodou je kompatibilita krajiny – nič nie je veľmi ďaleko, a tak výsadou každého, kto navštívi Čiernu Horu  je užiť si pláž a more a o pár hodín nato lyžovať na úbočiach Dinárskych hôr. Hory poskytujú i nádherné scenérie obohatené  17 horskými jazerami a najhlbším kaňonom Európy v koryte rieky Tary.
 
Vo výške 1456 metrov nad morom nájdeme najvyššie položené mesto krajiny Žabljak.  Je to lyžiarske centrum, kde okrem historických kláštorov a kostolov nájdete i veľký počet pohostinstiev a možností ubytovania.
 
Hlavným mestom je Podgorica. Kapitola má veľký počet kultúrnych pamiatok ako Čiernohorské národné divadlo, Univerzitnú knižnicu či Mestské múzeum.

5 parkov a dve rieky rozdeľujúce ho na tri časti robia z Podgorice príjemné a kľudné historické mesto. Jediná nevýhoda je nedostatok parkovacích miest.


Súvisiace linky

Official Tourist Site - vhodné štartovacie miesto na získanie turi...

Yahoo + Lonely Planet - štandarizované údaje o krajine a tematizov...