Venezuela - Praktické info

 • Letenky
 • Hotely
  Kde
  Príchod
  Odchod
 • Zájazdy
 • Knihy
 • Prenájom áut

Jedlo a pitie

Špecialitami sú Tequenos (biely syr zavinutý do tenkého cesta a opečený), Arepas (kukuričný chlieb), Tostadas (Chlieb plnený šunkou, syrom, koreneným mäsom, kuracím šalátom alebo tvarohom).

Nápoje
Viacero dobrých domácich druhov piva, Aperitif Pousse-Café, džin a vynikajúci rum. Výborným osviežujúcim a veľmi chutným nápojom je Merengada (ovocná dužina, zmrzlina, mlieko a cukor).

Nočný život

Vo väčších mestách sú nočné kluby a diskotéky. V národnom divadle a na mnohých iných mestských pódiách sa pravidelne konajú koncerty, baletné predstavenia, opery a operety. V Caracase sa okrem toho nachádza divadlo pod holým nebom a niekoľko kín.

Nákupy

drahokamy, šperky, zlato, perly, topánky, tašky, indiánske luky a šípy, fajky, košíky a iné. Otváracie hodiny v obchodoch: Po-Pia 09.00-13.00 a 15.00-19.00 Hod.

Aktivity

Výpravy do džungle: Mnohí usporiadatelia ponúkajú dobrodružné výpravy do džungle.

Vo Venezuele sa nachádza veľké množstvo golfových ihrísk.

Vodné športy
Hlavné mesto Karakas leží len hodinu cesty autom od nádherných pláží Karibiku. V meste Macuto sa každoročne konajú preteky regát a plachetníc. Ak máte v pláne sa potápať, či už s kyslíkovou maskou, alebo bez nej, najlepšie miesta na to sú Chichiriviche, záliv Cata a Macuto.

Zimné športy
Sezóna trvá od mája do októbra.
Jazda na koni: V Karakase sa nachádza najlepšia a najmodernejšia dostihová dráha v celej Južnej Amerike La Rinconada, ktorá má otvorené počas víkendov. Ďalšími veľmi obľúbenými športmi sú box, baseball, futbal a zápasenie.

Kalendár podujatí

V každej obci sa pravidelne konajú oslavy na počesť miestneho patróna. Tieto provinčné fiesty očaria návštevníka svojou pestrofarebnosťou a zároveň dokumentujú kultúrnu mnohorakosť krajiny s ovplyvnenú vplyvmi predkolumbijských indiánov, Španielov a Afričanov.

Súvisiace linky

Official Tourist Site - vhodné štartovacie miesto na získanie turi...

Yahoo + Lonely Planet - štandarizované údaje o krajine a tematizov...