Venezuela - Turistické info

 • Letenky
 • Hotely
  Kde
  Príchod
  Odchod
 • Zájazdy
 • Knihy
 • Prenájom áut

Karakas

Hlavné mesto Venezuely leží v dlhom, úzkom údolí, 16 km od pobrežia. Okrem početných moderných budov sa tu ešte nachádzajú zachovalé staromestské časti ako sú San José und La Pastora.

Na námestí Plaza Bolívar sa nachádza zaujímavá stará katedrála a Casa Amarilla (arcibiskupský palác). Capitol (budova parlamentu) bola postavená v roku 1873 za necelých 114 dní a svojimi nástennými maľbami oslavuje bývalú slávu venezuelskej armády. Hlavné mesto ponúka dobré múzeá. Medzi najzaujímavejšie patria Museo de Bellas Artes, Museo del Arte Colonial, Museo del Arte Contemporáneo a Museo de Transporte. Ak ste nočný typ, zájdite si na Boulevard de Sabana Grande, kde sa nachádzajú nočné kluby a kaviarne.

Výlety do okolia: Z kopca Avilaberg sa naskytuje výhľad na celé mesto a pobrežie. Približne 30 km od mesta sa nachádzajú viaceré dobré pláže s vynikajúcimi barmi a reštauráciami.

Severné pobrežie

Pobrežie Karibiku, ktoré je dlhé až 4000 km, je hlavnou turistickou oblasťou krajiny. nachádzajú sa tu nádherné pláže a dovolenkové dedinky. Ostrov Margarita priťahuje návštevníkov svojimi nádhernými plážami, dobrými hotelmi a nákupnými strediskami. Západne od mesta Karakas sa nachádzajú Macuto, Marbella, Naiguata, Carabelleda, Leguna a Oriaco, miesta, ktoré ponúkajú veľmi pekné pláže. Severne od Maiquetia sa nachádza čarokrásny ostrov Los Roques.

La Guaria je hlavným prístavom Caracasu. Napriek tomu, že vzhľad mesta bol veľmi zmenený továrenskými a hospodárskymi budovami, sa oplatí navštíviť staromestské centrum. Ďalej na západ po slávnej Panamerickej ceste sa nachádza mesto Maracay. V tomto meste sa vám oplatí navštíviť operu, arénu pre býčie zápasy a Gomézovo mauzóleum.

Do kúpeľných miest s krásnymi plážami Ocumare de la Costa a Cata
sa dostanete cez horský prejazd Portachuelo (1130m). Ku väčšine ostrovov sa dostanete člnom. Jedným z najpôvabnejších ostrovov je Morrocoy, na ktorom sa nachádzajú stovky palmami porastaných koralových útesov.

Rušné kúpeľné stredisko Puerto la Cruz ponúka dobré pláže, bary a reštaurácie. V blízkosti sa taktiež nachádzajú osamelé pláže.
Pueblo Viejo je nazývané mestom lagún. Pozostáva z domov v starom karibskom štýle a jediným dopravným prostriedkom sú tu člny.

Západ a venezuelské Andy

V oblasti medzi Sierra de Perije na kolumbijskej hranici a ďalej na západe nachádzajúcou sa horskou reťazou Cordillera de Mérida leží mesto Maracaibo a jazero Lago de Maracaibo. mesto a okolie už dlho profitujú z najväčšieho ropného poľa na Zemi. Severne od Maracaibo žijú goarský indiáni, ktorých životný spôsob sa od čias španielskych kolonialistov takmer nezmenil.

Cordilierske snehom pokryté vysoké vrchy a ľadové planiny Cordillera de Mérida dominujú vzhľadu tohto regiónu. Pre túto oblasť sú typické lagúny, hory, pláže, historické mestečká, piesočné duny, jazerá a typické indiánske usadlosti. Ak budete mať možnosť, odskočte si do národného parku Sierra-Nevada.

Turistické centrum Mérida, ktorá sa nachádza v Sierra Navada, je mestom so širokými, modernými alejami a najmodernejšími stavebnými dielami. napriek tomu sa zachovalo aj niekoľko starých budov z čias kolonizácie. V pozadí sa čnie vrchol Bolívar (5007m) a vrchol Espejo.
K pozoruhodnostiam mesta patrí múzeum modreného umenia, kvetové hodiny Los Chorros de Milla, lagúny Mucubaji, Los Anteojos, Tabay, Pogal, Los Patos, San-say a slávna čierna lagúna. K vrcholu Pico Espejo vedia priamo z mesta najväčšia lanovková dráha sveta (až do výšky 4675m). Z vrcholu sa vám naskytne nádherný výhľad na najvyššie vrcholy Ánd a na LIanos.


Lanos

Tento veľký, avšak veľmi riedko obývaný región stepí, ktorý sa nachádza východne od Cordillera de Mérida a severne od rieky Orinoco, je prevažne plochý. Táto oblasť sa rozprestiera až po severné pobrežie a je strediskom chovu dobytka. Krajinou pretekajú mnohé rieky, ma ktorých brehoch ležia močiare a lesy, v ktorých žijú beluše, aligátory, papagáje a opice. Na ródeách môžete sledovať jazdecké majstrovstvo domorodých obyvateľov stepí a ich umenie v narábaní s lasom.

Východná Venezuela
Pobrežie severne od horskej oblasti Guyana ponúka pekné pláže s turistickými strediskami ako sú Higuerote, La Sabana a Lecheria, ked sa pravidelne koncom júna koná festival bubnov San-Juan-Festival.

Pohorie Guyana, ktoré sa nachádza južne od Orinoco, sa rozkladá na viac ako polovici rozlohy krajiny. Táto horská oblasť je známa svojim bohatstvom zlata a diamantov. Región rieky Orinoco a jej delta sa stali veľmi dôležitým centrom obchodu. Staré mesto Ciudad Bolívar (pôvodne Angostura), nachádzajúce sa na južnom brehu rieky Orinoco, zažíva v súčasnosti prudký rozvoj stavebníctva. Napriek tomu tu ešte nájdete stopy koloniálnej minulosti.

Národný park Gran-Sabana sa nachádza na najväčšej venezuelskej planine. Peknými výletnými cieľmi sú priehrada Guri, vodopády Danto a Santa Elena. V pionierskom meste Santa Elena de Uairén sa každoročne v auguste koná fiesta. Výstup na vrchol stolovej hory Roraima, ktorý sa nachádza v blízkosti dediny Peraitepin, trvá 2-3 dni. V Los Caribes môžete navštíviť diamantové bane. Po silných dažďoch hľadajú deti z Icabanu zlaté nugety, splavené z horských úbočí.

Na orinockej Delte sú v ponuke výlety na člnoch do La Tucupita.
V jednom z najväčších národných parkov na svete Canaima (plocha 3 Mil. ha) môžete obdivovať nádherné Anjelské vodopády Salto del Angel. Voda rieky Churum tu padá do hĺbky 979 m ! Organizované túry do tejto oblasti majú v programe návštenu vodopádov a iných pozoruhodností tohto parku. Ubytovanie nájdete na brehoch lagún.

Ostatné národné parky sa nachádzajú v spolkovom štáte Bolívar a v spolkovom teritóriu Amazónky (El Cocuy und Autana).

Súvisiace linky

Official Tourist Site - vhodné štartovacie miesto na získanie turi...

Yahoo + Lonely Planet - štandarizované údaje o krajine a tematizov...