Uruguaj - Turistické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Uruguaj každým rokom priťahuje väčší počet turistov a to vďaka svojmu 500 km dlhému pobrežiu Atlantiku, náplavovej rovine La Plata, zalesneným oblastiam, vysočinám, horúcim prameňom, hotelom, kasínam, festivalom umenia a mnohorakým možnostiam zábavy a športových aktivít.

Montevideo

Hlavné mesto Montevideo je obchodným centrom Uruguaju, kde sa sústreďuje viac ako polovica populácie krajiny. Na jeho pobreží leží deväť hlavných pláží, z ktorých najpopulárnejšie nesú mená Carrasco, Malvin, Miramar a Pocitos. Život v ich okolí sa sústreďuje prevažne v hoteloch, reštauráciách a nočných kluboch.

Architektúra Montevidea v sebe kombinuje staré, koloniálne a moderné vplyvy. Historické mesto, nazývané aj Ciudad Vieja (Staré mesto), sa rozkladá na malom polostrove neďaleko metropolitného prístavu. Zaujímavými príkladmi uruguajskej, koloniálnej minulosti sú Cabildo (budova mestskej rady), katedrála, námestia Matriz a Zabala alebo prístavný trh. Staré mesto je doslova zaplavené obchodíkmi so starožitnosťami, ktoré ostro kontrastujú s modernými budovami a kancelárskymi blokmi, vyrastajúcimi v jeho okolí. Montevideo je dodnes obkolesené dávnym, obranným múrom, tiahnucim sa cez námestie Independencia až do živého jadra mesta. Jeho steny obsahujú i jeden z najzaujímavejších vstupov do mesta - Puerta de la Ciudadela (Dvere do citadely).

Iné miesta

Na západ od Montevidea leží Colonia Suiza (švajčiarska kolónia) s prekrásnou historickou štvrťou. Na uruguajskom pobreží sa rozkladá mnoho ďalších plážových rezortov ako napr. Atlántida, Piriápolis či rybársky prístav La Paloma. Jednými z najkrajších riečnych dokov sú Carmelo na rieke Uruguaj a Mercedes na Rio Negro. Ak sa vydáte na sever po rieke Uruguaj, natrafíte na Salto (jedno z najväčších uruguajských miest). Cesta cez poľnohospodárske oblasti krajiny, Floridu a Durazno, vás zavedie až do Tacuarembó na Brazílskych hraniciach. Krásne kopce obklopujúce mestečko Minas stoja za výlet rovnako ako Colonia del Sacramento, ktorá bola znovu vybudovaná do svojej pôvodnej podoby 18. storočia.

Keďže Uruguaj je predovšetkým dovolenkovou destináciou, vráťme sa ešte k plážovým rezortom a spomeňme stredisko Punta del Else. Leží 145 km od hlavného mesta, jeho sezóna začína v decembri a pretrváva do apríla. Na dvoch hlavných plážach sa môžete venovať napr. vodnému lyžovaniu, rybačke, surfovaniu, jachtingu, golfu alebo jednoducho iba odpočívať na horúcom piesku. Neďaleké ostrovčeky Gorniti a Lobos sú ľahko dostupné a majú svoje osobité čaro.


Súvisiace linky

Official Tourist Site - vhodné štartovacie miesto na získanie turi...

Yahoo + Lonely Planet - štandarizované údaje o krajine a tematizov...