Portoriko - Doprava

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Väčšina turistov prichádza do Porotrika lietadlom. Medzinárodné letisko sa nachádza východne od hlavného mesta, pričom na ostrov premávajú linky z medzipristátim v USA. Z letiska je však dobré spojenie aj s okolitými ostrovmi ako Jamajka, Trinidad, Barbados, Antiguu, ale je možné sa dostať na ostrov aj priamo z Európy napr. z Madridu, Londýna, Frankfurtu,... Portoriko má až 8 letísk, väčšinou pri najväčších mestách. Tie sú však využívané len na vnútroštátne lety súkromných lietadiel. Ďalším dopravným prostriedkom ako sa dá dostať do Portorika je loď. Tá premáva z prístavu Fajardo na ostrovy Culebra, Vieques alebo na ostrovy St. Thomas a St. John na Amerických panenských ostrovoch.

Po ostrove sa dá najlepšie cestovať automobilom. Jazdí sa vpravo, vzdialenosti sú udávané v kilometroch, no rýchlosť míľach. Všetky medzinárodné spoločnosti, ktoré sa zaoberajú požičiavaním automobilov majú na Portoriku svoje pobočky.

Železničná sieť tu je vybudovaná pre nákladné spoje, verejnú dopravu reprezentujú miniautobusy, ktoré sa nazývajú públicos. Zastavujú kdekoľvek.
Po hlavnom meste premáva veľa taxíkov, no turistom sa odporúča použiť novovybudované metro Tren Urbano.