Stredoafrická Rep. - Turistické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Na začiatku minulého storočia bolo dnešné hlavné mesto Stredoafrickej Republiky, Bangui, len malou osadou na brehoch rieky Ubangi. V súčasnosti sa rozkladá na ploche 15 hektárov a jeho cca 700 000 obyvateľov žije v uliciach v rovnakej miere pokrytými modernými budovami a tropickou zeleňou.

Medzi hlavné zaujímavosti sa radia centrálne trhovisko (dobre známe vďaka malachitovým náhrdelníkom), Bogandské múzeum, Umelecká a remeselná škola, katedrála a Misia sv. Pavla, ktorej unikátny kostolík ponúka výhľad na rieku a štvrť Hausa.

V regióne Lobaye (100 km od Bangui) žije v malých táboriskách niekoľko pralesných kmeňov, ktorých členovia obývajú nízke domčeky, vybudované z lián a lístia. Hustý les v Lobaye lemujú kávové plantáže a káva z nich je najpodstatnejším exportným artiklom Stredoafrickej Republiky.

Súčasťou prekrásnej prírody v okolí osady Boali (90 km severozápadne od hlavného mesta) sú okrem iného i 250 m široké a 50 m vysoké vodopády s reštauráciou na ich vrchole, odkiaľ je neopakovateľný výhľad.

Na východe krajiny, v Bouare nájdete kopcovité pohrebiská, ktoré sú vraj staré niekoľko tisíc rokov.

V Bangassou, blízko hraníc s KDR ležia ďalšie neobyčajné vodopády Kemble na rieke Kotto.