Konžská Demokr. Rep. - Praktické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Peniaze

Mena

Konžský frank (CDF) = 100 centimov. Vzhľadom k nestálej ekonomickej situácii v KDR sa hodnoty bankoviek a mincí často menia.

Platobné karty

Použitie platobných kariet je obmedzené na hlavné hotely v Kinshase. Odporúča sa, overiť si možnosti a podmienky bezhotovostnej platby v KDR u vašej bankovej spoločnosti.

Otváracie hodiny bánk
Pondelok až piatok od 8:00 do 11:30.

Jedlo a nápoje

V Kinshase a Lubumbashi nájdete niekoľko výborných pohostinstiev, ktoré sú ale pomerne drahé. Hotely a veľké reštaurácie servírujú medzinárodné a miestne pokrmy, menšie hostince a rôzne snack bary ponúkajú prevažne čínsku, francúzsku či belgickú kuchyňu.

Miestne špeciality:

Moambe (kura s ryžou a špenátom).

Vyprážané sladké zemiaky.
Kukurica a fazuľa.
Miestne nápoje:
Paupauský raj.
Ananásová bugada.

Biely slon (kokosové mlieko s rumom).

Nočný život

Kinshasa je najlepším miestom pre nočnú zábavu, špeciálne v oblasti živého obvodu Cité, kde sa sústreďuje väčšina mestskej populácie. Tu nájdete desiatky tanečných klubov, v ktorých znie západný mainstream, ale tiež i konžská hudobná produkcia, ktorá je rovnako populárna v Európe či USA.

Nakupovanie

Miestni remeselníci produkujú šperky, prútené košíky, ebenové rezby a maľby, ktoré môžete zakúpiť za zjednanú cenu na trhoviskách vo väčších mestách.

Kalendár podujatí

1., 4. (Spomienka na padlých v boji za nezávislosť) a 17. (Deň hrdinov národa) január, 1. a 17. máj (Národný deň oslobodenia), 30. jún (Deň získania nezávislosti), 1. august (Deň rodičov), 14. október (Deň mladých), 17. november (Deň armády), 25. december.