• Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Zájazdy
  • Knihy
  • Prenájom áut

Fotoradca

Keďže mnohí z cestovaniachtivých návštevníkov SKRZNASKRZ by sa radi naučili fotografovať “rýchlo a ľahko”, ponúkam Vám stručnú príručku fotografovania na cestách.

Výber objektívu a fotoprístroja
V prípade, že vám záleží na výsledku, mali by ste ešte pred začatím fotografovania poznať aspoň základné časti fotoaparátu, vedieť, aký má vplyv výber objektívu na “jeho videnie”, a pre aké vlastnosti je ten-ktorý typ aparátu výhodný alebo nevýhodný.

Výber fotomateriálu
Čo je to tá rýchlosť filmu? Ako to ovplyvní moje fotografie? Keď už idem do sveta je lepšie fotografovať na diáky alebo negatívny film? Ak budem film so sebou dlho nosiť nepokazí sa mi? Tých otázok týkajúcich sa fotomateriálu a jeho použitia počas cestovateľského fotografovania by sa našlo rozhodne veľa. Skúsim na niektoré z nich odpovedať.

Čo a ako fotografovať
Nasledovná časť sa venuje obsahu obrazu, podmienkam, ktoré naňho vplývajú, námetom fotografií a ich ovplyvniteľnosti fotoaparátom.

Ešte niekoľko rád
Pár slov venovaných poruchám, bezpečnosti fotoaparátu a možnosti zverejnenia svojich záberov.

Digitálna fotografia
Digitálne fotografie a fotoaparáty zatiaľ nedosiahli väčšie rozšírenie v amatérskej fotografii, kvôli problémom technologickej povahy a cene zariadení. Vývoj ide však rýchlo vpred a nie je tak ďaleko doba, kedy digitalizácia vstúpi do fotografie v podstatne väčšej miere ako je to v dnešných dňoch.


Autor/zdroj: Ludo Jambrich
Text bol naposledy zmenený dňa: 27.02.2001