Zürich - Zábava a nočný život

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Najvhodnejším miestom na večernú zábavu v Zürichu je Staré mesto situované na ľavom brehu rieky Limmat. Je v ňom hustá koncentrácia barov a kaviarní, najmä na uliciach Niederdorfstrasse a Oberdorfstrasse.

Nové bary a kluby sa stále otvárajú v meste, najmä západne od hlavného nádražia – v štvrtom a piatom obvode, v okolí ulíc Langstrasse a Escher-Wyss-Platz. Väčšina barov a klubov sa zatvára okolo 02:00, avšak existujú bary a diskotéky otvorené do 03:00 alebo 04:00. Minimálny vek na konzumáciu alkoholu je 18 rokov. Len málo klubov vyžaduje formálne oblečenie.

Informácie o kluboch, predstaveniach v divadlách, koncertoch a operách sa nachádzajú v Züri Tipp, ktorý je súčasťou piatkového Tages Anzeiger. Forecast podáva informácie o kluboch, vychádza raz mesačne.

Bar
Iba niekoľko najlepších zürišských barov servíruje jedlo, prípadne je k nim pripojená reštaurácia.

Kaufleuten, Pelikanstrasse 18, je obľúbeným barom s hip reštauráciou.

Hyper-trendový Café Bar Odeon, Limmatquai 2, priťahuje najmä mladých ľudí.

Iroquois, Seefeldstrasse 120, je bar s reštauráciou Tex-Mex.

BaBaLu, Schmidgasse 6, pomerne rušné miesto, v ktorom z času na čas hosťujú zaujímavé hudobné skupiny.

Jules Verne Panorama Bar, sídli na 11-nástom poschodí, medzi Brasserie Lipp a observatóriom Urania, Uraniastrasse 9, je vždy plný. Poskytuje návštevníkom nádherný výhľad na mesto.

Ziegel oh Lac je bar s reštauráciou situovaný v Rote Fabrik arts centre. V lete poskytuje posedenie pri rieke, jedlá sú za prijateľné ceny.

Klub
Švajčiarske nočné kluby sú podobné nočným podnikom s erotickým tanečným programom. Nachádza sa tu značný počet diskotékových a tanečných klubov.

Mnohé nové kluby sú lokalizované na ulici Langstrasse (západný Zürich), v bývalej červenej a priemyselnej štvrti. V súčasnosti bola štvrť prebudovaná a stala sa srdcom „mladého“ Zürichu. Súčasťou excelentných nových klubov sú bary a reštaurácie.

Labor, Schiffbaustrasse 3, jeho interiéry sú často využívané pre TV show „Aeschbacher“.

Soul Cafe, Löwenstrasse 2, hrá sa v ňom hip hop, soul a latino.

Supermarket sídli na Geroldstrasse 17.

Značný počet starších klubov je súčasťou väčších zábavných komplexov s reštauráciami a kaviarňami.

Rote Fabrik, Seestrasse 395, sa nachádza 5km južne od centra (autobus 161 alebo 165 z Bürkliplatz). Klub spojený s výstavnou halou, hrá sa tu široký výber tanečnej hudby, taktiež sa tu usporadúvajú živé koncerty.

Limmatbar je súčasťou Palais X-tra, Limmatstrasse 118, hrajú tu Dj-i, živá hudba. Vyhľadávajú ho najmä mladí ľudia.

Kanzlei, Kanzleistrasse 56, nachádza sa v blízkosti námestia Helvetiaplatz. Je preň charakteristická hudba techno, house a disco.

Alternatívnou, dobrou voľbou pre techno a tanečnú hudbu je Rohstofflager, Duttweilerstrasse, Ecke Pfingsweicerstrasse.

Dynamo je súčasťou Jungendkulturhaus, Wasserwerkstrasse 21, usporadúva taktiež živé koncerty zamerané najmä na punk.

El Cubanito, Bleicherweg 5, hrá sa tu salsa a punk.

Živá hudba
Mohutné rokové koncerty sa zvyčajne konajú v Hallenstadion, v štvrti Oerlikon. Ďalej v Stadion Hardturm, Hardturmstrasse 321, alebo v Volkshaus.

Pre priaznivcov džezu odporúčame Moods Jazz Club, Schiffbaustrasse 6, ktorý je súčasťou kultúrneho centra Sulzer. Je vybavený reštauráciou a divadlom. Koncerty sa konajú od Ut do Ne. V lete len dva koncerty/týždeň.

Casa Bar, Münstergasse 30, je najstarší večerný podnik v Zürichu, v ktorom sa hrá džez.

Hotel Bar Widder, Widdergasse 6, úspešne oživil v stredu tradíciu starých džezových večerov.

Dolder Grand Hotel Bar, Kurhausstrasse 65, tento elegantný klub vyhľadáva najmä staršia klientela, hrá sa tu populárna piano hudba.