Zoo Bratislava - Úvod

 • Letenky
 • Hotely
  Kde
  Príchod
  Odchod
 • Zájazdy
 • Knihy
 • Prenájom áut


 Zoologická záhrada v Bratislave vznikla v roku 1960 a rozprestiera sa na 96 ha karpatského lesa. Súčasťou areálu je listnatý les, lúky a potok pretekajúci v jej dolnej časti. Je členom Európskej asociácie zoologických záhrad a akvárií a je zapojená do európskych záchranných programov. Priamo sa podieľa na záchrane takmer vyhynutej antilopy - priamorožca šabľorohého, a aj záchranou zranených a vyčerpaných zvierat z našej fauny. 


ZOO v Bratislave sa špecializuje na chov cudzokrajných zvierat, svoj domov tu našlo 1026 zvierat zo 156 druhov. V bratislavskej ZOO chovajú 29 druhov ohrozených druhov z Červenej knihy a 15 ohrozených druhov fauny Slovenska. Zaujímavosťou bratislavskej zoologickej záhrady je výbeh pre nosorožce, leopardy snežné, expozícia opíc a veľké terárium. 


Veľkou atrakciou v súčasnosti je aj nový Dinopark. Je to unikátna expozícia druhohorných plazov v strednej Európe. V lesnom prostredí je umiestnených 22 modelov dinosaurov v životnej veľkosti, ktoré sú ozvučené a 1 z nich je aj pohyblivý.


Zoologická záhrada je len jednou z veľkého množstva zaujímavostí hlavného mesta Slovenska – Bratislavy. Mesto ponúka dovolenkárom a turistom veľa možností pre ubytovanie, stačí si len nájsť hotel, ktorý bude vyhovovať vašim požiadavkám.  

V regióne sa oplatí vidieť

Na okolí doporučujeme navštíviť

Pochádza z 13. storočí, vyhorel r. 1729, v súčasnosti sa v hradnom areáli robia konzervačné práce. Ruina, stojaca na hradnom brale v tzv. Beckovskej bráne na južnom okraji Trenčianskej kotliny, dokumentuje vyspelosť našej stredovekej architektúry a je dominantou tejto časti Považia.
Téma: Hrad/Zámok
Bohatá kvapľová výzdoba v niekoľkých poschodiach s výškovým rozdielom 112 m, pagodovité stalagmity, jazierka a nástenné vodopády. Prevádzkový okruh meria 1135 m.
Téma: Jaskyňa