Ženeva - Odporúčame

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
1/2 dňa
Château de Chillon a Montreux
Zámok je situovaný na severnom pobreží východnej časti Ženevského jazera. Montreux je vstupnou bránou do lyžiarskeho rezortu Gstaad, ako i k pohoriu Valais Cantan (jeho najznámejší vrch je Matterhorn).

Mesto sa nachádza vo vzdialenosti 93km od Ženevy. Prepravíte sa k nemu frekventovanými vlakovými spojmi a v lete trajektmi. Montreaux je vhodné pre všetky druhy športov, vrátane mountain-bikingu, raftingu a paraglidingu.

V blízkosti Montreaux je situovaný slávny zámok Château de Chillon, otvorený je denne 09:00-18:15 od apríla do septembra, 10:00-12:00 a 13:30-16:00 od októbra do marca. Bol postavený v 13. storočí, navštívil ho Byron, ktorý sem priplával so Shelley a následne napísal poému Prisoner of Chillon (1816).

Z Montreaux sa k zámku prepravíte peši za 45 minút pozdĺž Ženevského jazera, alebo priamo električkou č. 1.

Montreux Tourism Pavilion Information Centre, Place du Débarcadére, poskytne turistom ďalšie užitočné informácie.

1 deň

Lausanne
Mesto sa nachádza vo vzdialenosti 61km od Ženevy, najjednoduchšia preprava k nemu je vlakom zo stanice Cornavin (40 minút). Lausannské uličky vedúce po kopcovitom teréne sú vhodné pre prechádzky. Ulica Rue du Pont smeruje k Place de la Palud, na ktorom je fontána a renesančná Mairie (mestská radnica).

Z veží románsko-gotickej katedrály je najkrajší výhľad na Lausanne, Ženevské jazero a Savojské Alpy. Musée Historique de Lausanne obsahuje bohatú kolekciu religiózneho umenia. Musée Cantonal des Beaux-Arts je špecializované na výstavu miestnych umelcov.

V južnej časti mesta, na námestí Quai d’Ouchy, sa nachádza Olympic Museum, ktoré dokumentuje športovú históriu Lausanne.

Lausanne Tourisme je situovaný na Avenue de Rhodanie 2, 1000 Lausanne 6.