Tokio - Zábava a nočný život

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Pretože japonské apartmány sú veľmi malé, socializácia života sa uskutočňuje vonku, v reštauráciách, baroch, kluboch a kaviarňach. Tie siahajú od malých, japonských nomiya barov po ešte menšie v Park Hilton.

Vstupné poplatky do klubov sú vysoké, zvyčajne je v cene zahrnutý i drink. Cena drinkov závisí od konkrétneho podniku. Tokijské bary, ktoré vyhľadávajú gayovia, sú sústredené okolo oblasti Shinjuku 2-chome. Odporúčame ich preskúmať za účasti japonského sprievodu.

V Tokiu nie je licenčne vyhradená prevádzka nočných podnikov, pri vstupe sa však vyžaduje minimálny vek 20 rokov. Viac informácií o nočnom živote získate v angličtine písanom Metropolise alebo v Tokyo Journal.

Bar

V meste sa nachádzajú stovky barov.

Hajime, 6-4-7 Ginza, Chuo-ku, sa v súčasnosti radí medzi najpopulárnejšie, bar je v štýle minimalistického dizajnu s ostrými žltými svetlami.

Mother, 5-36-14 Daizawa, Setagaya-ku, interiér je vyzdobený veľkou jaštericou visiacou z vyrezávaného stropu.

Flamme d''Or, 1-23-36 Azumabashi, v tomto bare je široká ponuka pív a ľahkého občerstvenia.

Gas Panic, 3-10-5, Roppongi Minato-ku, pre tento bar je charakteristické nadmerné požívanie alkoholu, nakoľko sa tu každý deň v určitých hodinách (pije) za polovičné ceny (happy hour).

Finger, 3-9-8 Roppongi, Minato-ku, štýlový bar.

Izakaya sa zameriava na prípravu špecialít.

Zaru, 4F Zero Gate, 16-9 Udagawacho, Shibuya-ku, lustre a svetlo sviečok navodzujú príjemnú atmosféru gangsterského baru.

Sasagin, 1-32-15 Uehara, Shibuya-ku, tradičný japonský bar.

Kasíno

Hazard je v Japonsku pod prísnou kontrolou príslušných úradov a počet podnikov zameraných na prevádzkovanie hier je limitovaný.

Tokyo Dome je kasínový komplex, 1-3 Koraku, Bunkyo Ku, otvorený i pre nečlenov.

Pri vstupe do kasín sa vyžaduje formálne oblečenie – viazanka so sakom u mužov, minimálny vek 20 rokov a pas. Nedávno sa objavili i nové hry, automaty Pachinko sú na polceste medzi pinball a obyčajnými automatmi.

Klub

V Tokiu sa nachádzajú super kluby.

Womb, 2-16 Maruyama-cho, Shibuya, sa pýši enormnou tanečnou sálou.

Velfarre, 7-14-22 Roppongi, je obrovský multi úrovňový disko palác, pri vstupe sa vyžaduje vysoký poplatok.

Secobar, 3-23-1 Shibuya, Shibuya-ku, je intímnejší klub, v ktorom sa hrá prevažne elektrický funk.

Yellow, 1-10-11 Nishi-Azabu, vyhľadávajú ho študenti zaujímajúci sa o hip, hosťujú v ňom renomovaní DJ–i.

Živá hudba

Club Que, 2-5-2 Kitazawa, Setagaya-ku a Club Quattro, 32-13 Udagawacho, Shibuya, sa radia medzi najznámejšie zábavné podniky.

Milk, 1-13-3 Nishi-Ebisu, je niečo medzi klubom a pubom, kde sa hrá živá muzika.

Na rock sú zamerané Nippon Budokan, 2-3 Kitanomaru-Koen, Chiyoda-ku, a Tokyo Dome, 1-3 Koraku, Bunkyo-ku. Lístky sú cenovo dostupné, mali by sa rezervovať vopred.

V meste si čoraz viac získava na obľúbenosti džez. Medzi najlepšie džezové podniky sa radí Blue Note Tokyo, Raika Bldg, 6-3-16 Minami Aoyama, Minato-ku, vystupujú v ňom prvotriedni umelci, je však pomerne drahý.

V ostatných rokoch explodovala obľúbenosť hudobných festivalov, najznámejšími sú Fuji Rock Festival, ktorý sa koná v Naeba každý rok, Summer Sonic v Chiba City a Rock Odyssey v Yokohama Arene.

Karaoke

Karaoke je veľkým biznisom v Tokiu, avšak v baroch spievajú svoje serenády často opití cudzinci. Spievanie sa koná v malých, súkromných izbách, ktoré sú vybavené špičkovou aparatúrou. Podniky sú rozstúpené po celom meste.